Konkurs Share Her Wedding 2018

Share Her Wedding

Share Her Wedding został stworzony w celu spopularyzowania tematyki ślubnej i weselnej. Mimo, iż od początku lat dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku kamera video towarzyszy niemal każdej Młodej Parze w trakcie uroczystości, to o weselach nadal nie wiemy wszystkiego.

Zachęcamy już na wstępie do odwiedzenia facebookowego profilu Internetowa dostępnego pod adresem  www.facebook.com/ShareHerWedding

Share Her Wedding daje możliwość gościom weselnym zadebiutowania w roli filmowca. Najlepsi otrzymają w nagrodę smartfona Huawei Mate 10 Lite.

Zapraszamy i życzymy powodzenia! Nie zapomnij zalajkować nasz profil.

Dodajmy jeszcze, że „Jolka Jolka pamiętasz..” to sentymentalna podróż do czasów, w których filmy powstawały jeszcze na światłoczułych taśmach. Komputerów do rejestracji dźwięków artyści muzycy nie mieli także, ale to opowieść na następną historię.

Historia

Starsi czytelnicy pamiętają zapewne kamery rejestrujące film na taśmie światłoczułej, którą później należało wywołać w laboratorium. W warunkach domowych potrafili robić to nieliczni amatorzy ruchomego obrazu. Produkcje wyświetlane na białej ścianie w zaciemnionym pokoju gromadziły całe rodziny i były często powodem imprez towarzyskich. W latach 80-tych nastała era kaset VHS, czyli Video Home System.

Przełom lat 80/90 to w Polsce początek formowania się rynku videofilmowców. W lokalnych gazetach pojawiają się ogłoszenia w stylu: „Profesjonalnie, szybko, tanio i solidnie”. W rzeczywistości filmy nagrywane kamerami VHS nigdy nie były profesjonalne i nigdy też nie były solidne, a nowożeńcy czekali na pamiątkę ślubną tygodniami.

Przełom na filmowym rynku weselnym nastąpił dekadę później, wraz z nastaniem ery cyfrowej i montażu komputerowego. Magnetowidy VHS do kopiowania kaset trafiły na śmietnik. Pojawiły się takie nośniki jak płyta CD a później DVD. Kamera DV, czyli Digital Video była marzeniem, ale również koniecznością dla każdego filmowca weselnego. Była mniejsza i lżejsza od swoich poprzedniczek, przez co również mniej stabilna. Ale dawała za to obraz, który przy montażu i kopiowaniu nie ulegał pogorszeniu jakości, a to w zawodzie filmowca było osiągnięciem rewolucyjnym.

W roku 2007 pojawiają się kamery HD,  dające obraz w rozdzielczości High Definition. Filmy weselne przewyższają jakością programy nadawane przez stacje telewizyjne. Z rynku znika płyta DVD i pojawia się Blue-Ray. Ale to już chyba ostatni podryg w zakresie rozwoju nośników obrazu. Odtwarzacze Blue-Ray nie osiągnęły na poziomie konsumenckim takiej popularności jak przed laty odtwarzacze VHS lub nawet późniejsze DVD.

W chwili obecnej obserwujemy w przemyśle filmowym pewien paradoks. Z jednej strony jesteśmy świadkami kolejnego skoku technologicznego w zakresie jakości obrazu – z HD do Ultra HD, czyli do 4 K – z drugiej zaś strony nie mamy do dyspozycji nośników, na których moglibyśmy przechowywać i odtwarzać nagrane materiały. Do zarejestrowania filmu w jakości 4K wystarcza dzisiaj przeciętnej klasy smartfon, a nośniki magnetycznye i  optyczne zostały wyparte przez social media.

Smartfon z kamerą 4K i dostęp do internetu – narzędzia, o których nawet nie marzyli filmowcy 25 lat temu – są dziś dostępne dla każdego. Dziś każdy może filmowcem. 

1. Organizatorem Konkursu „Share Her Wedding” zwanego dalej Konkursem jest HG Media z siedzibą w Oslo, Rolfsbuktveien 19, 1364 Fornebu – producent filmów dokumentalnych i reklamowych.
2. Konkurs trwa od 12 maja do 30 czerwca 2018 roku.
3. W Konkursie może wziąć udział każda osoba fizyczna posiadająca profil na Facebooku.
4. Osoba biorąca udział w Konkursie to Uczestnik.
5. Konkurs polega na tym, że Uczestnik umieszcza na osi czasu https://www.facebook.com/ShareHerWedding Transmisję – film zrealizowany telefonem komórkowym:
a) na przygotowaniach do uroczystości ślubnej;
b) na uroczystości ślubnej;
c) na przyjęciu weselnym;
d) na tzw. poprawinach;
6. Maksymalny czas Transmisji Uczestnika nie może przekroczyć 3 minut.
7. By zakwalifikować się do Konkursu Transmisja Uczestnika musi mieć minimum 50 udostępnień na stronach Facebooka do dnia 30 czerwca 2018 roku.
8. Spośród Uczestników, którzy spełnią warunki Konkursu zostaną przyznane 3 nagrody:
1. Nagroda dla Uczestnika przyznana przez Organizatora oraz Sponsorów – pod uwagę będą brane wartości artystyczne i techniczne filmu, oryginalność nagrania oraz inne cechy stanowiące o tym, że film wyróżnia się spośród innych.
2. Nagroda dla Uczestnika, którego Transmisja uzyskała największą liczbę wyświetleń;
3. Nagroda dla Uczestnika od Publiczności, czyli największa liczba „like” pod Transmisją (liczone są tylko pozytywne Emotion Keys)
9. Sponsorami Konkursu są:
1. Jolka, Jolka pamiętasz – producent wspomnień;
2. BioHERB – wykwintne wina z Mołdawii;
3. Ślubne Auto Lublin – auta na śluby i wesela;
4. Gold drop – producent środków czystości;
5. efremtid.no – innowacyjna księgowość;
6. Robboch AS – firma budowlana;
10. Nagrody przyznane Uczestnikom zostaną wysłane pocztą pod wskazany przez nich adres.
11. Uczestnik może otrzymać tylko jedną nagrodę (w przypadku Transmisji z największą liczbą wyświetleń liczba like nie jest brana pod uwagę);
12. Uczestnik biorąc udział w Konkursie przyjmuje do wiadomości, że:
1. Transmisja nie może naruszać praw autorskich oraz prawa do prywatności osób trzecich. Prezentowane w niej treści nie mogą przedstawiać zachowań zabronionych przez prawo, niecenzuralnych lub godzących w zasady dobrego wychowania i kultury osobistej.
2. Organizator zastrzega sobie prawo do odtwarzania filmów oraz ich emisji na wszelkich polach eksploatacji (Telewizja, Internet, nośniki elektroniczne, takie jak CD, DVD) w celach promocji;
3. Uczestnik Konkursu dodatkowo zapewnia, że osoby/instytucje występujące lub uwiecznione w Transmisji, a także ewentualni współtwórcy, nie będą dochodzić od Organizatora wynagrodzenia, w tym szczególności wynagrodzenia za rozpowszechnianie Transmisji na stronie internetowej oraz inne przypadki publicznego udostępniania filmu.
4. Uczestnik konkursu wyraża zgodę na wykorzystanie Transmisji, nagranej w związku z realizacją Konkursu w materiałach promocyjno-informacyjnych Organizatora.
5. Uczestnik zgadza się na posługiwanie się przez Organizatora jego imieniem i nazwiskiem w celach informacyjnych oraz zrzeka się jakiegokolwiek wynagrodzenia za korzystanie i rozpowszechnianie Transmisji na wszelkich polach eksploatacji.

Wesele międzynarodowe

Victoria i Tom rodzeństwo  z New York bawili się na polskim weselu u Oli i Grzesia kilka miesięcy temu. Nie tylko obcokrajowcy, ale również Polish Americans  uważają, że polskie imprezy są najlepsze na świecie. W Stanach Zjednoczonych przyjęcia ślubne kończą się po kilku godzinach, a garden party przy świetle dziennym są pozbawione uroków, jakimi możemy cieszyć się w naszym kraju. „Sto lat” i „Na zdrowie” to najczęściej powtarzane przez gości zza granicy polskie wyrażenia.

Jeśli zaprosiłeś na swoje wesele gości zza granicy namów ich na krótką wypowiedź i umieść transmisję na www.facebook.com/ShareHerWedding.

(Polskie wesele Oli i Grzesia z udziałem gości z New York)

„Noc Poślubna – Ale Kino!”

„Noc Poślubna – Ale Kino!”  to tytuł telenoweli dokumentalnej zrealizowanej przez Telewizję Polską w 2003 roku. Wtedy po raz pierwszy i jak na razie ostatni realizatorzy telewizyjni wpadli na pomysł podejrzenia polskiego życia weselnego. W dwunastu odcinkach emitowanych w niedzielę o 20.00, czyli w tzw. prime time można było obejrzeć całe spektrum filmowców-amatorów w akcji. Serial oparty o spontaniczne, żywe, prawdziwe i naturalne materiały nagrane na realnych przyjęciach weselnych zgromadził wtedy przed telewizorami 10% widownię, co w przypadku tej formy audycji było dość sporym osiągnięciem. W dzisiejszych czasach to odpowiednik prawie 4 mln widzów na facebooku lub youtube.

Na stronie Film Polski możemy przeczytać:

Na jednym z przeglądów filmów amatorskich ogłoszono konkurs na film pt. “Noc poślubna”. Temat był swoistą prowokacją i wyzwaniem dla filmowców-amatorów, którzy w dowolnej formie i stylu mogli tworzyć konkursowe dzieła. (…) Okazuje się, że amatorzy, którzy filmują swoje otoczenie – rodzinę, przyjaciół, kolegów z pracy, mają niewyobrażalnie większe możliwości uchwycenia tzw. prawdziwego życia niż profesjonalne ekipy filmowe.

Poniżej sekwencja z udziałem Huberta Gorczycy – filmowca amatora z Lublina. Czytają: Marian Kociniak i Andrzej Zaorski.

http://www.filmpolski.pl/fp/index.php?film=4216280 (Film Polski  artykuł)

Sponsorzy

Jolka, Jolka pamiętasz – producent wspomnień;

BioHERB – wykwintne wina z Mołdawii;

Ślubne Auto Lublin – auta na śluby i wesela;

Gold drop – producent środków czystości;

efremtid.no – innowacyjna księgowość;

Robboch AS – firma budowlana;

Możesz być także zainteresowany:

X