Anita Wojtkowska – Zaproszenie na III Międzynarodową Konferencję Gospodarczo-Naukową – 18-19 X 2018

3
1052

Integracja Regionów Świata – cele, scenariusze współpracy” to tytuł III Międzynarodowej Konferencji Gospodarczo-Naukowej, która odbędzie się w październiku 2018 r. w Warszawie. Wydarzenie będzie idealnym miejscem na wymianę kontaktów, doświadczeń pomiędzy przedstawicielami środowisk biznesowych i naukowych z Polski i różnych regionów świata.

Potrzeby rynku światowego stawiają przed przedsiębiorstwami wiele wyzwań. Sprostać muszą najwyższym standardom w dziedzinie osiągnięć naukowo-technologiczno-ekonomicznych. Trwa współzawodnictwo o utrzymanie przewagi konkurencyjnej, wdrażanie najnowszych technologii, trafionych inwestycji i zwiększanie udziału w rynkach zbytu.

Wychodząc naprzeciw tym wyzwaniom oraz oczekiwaniom biznesu i nauki odbędzie się w Warszawie w dniach 18/19 października 2018 III. Międzynarodowa konferencja gospodarczo-naukowa pod hasłem: „100 Regionów na 100-lecie – Łączymy międzynarodowy biznes, naukę i samorządy” zintegrowana z jubileuszem obchodów Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej. Konferencja realizowana jest w ramach projektu „Polsko│Niemiecka – Internacjonalna Unia Regionów”.

Konferencja to platforma promująca działalność i rozwój regionów Polski, prezentująca krajowe systemy wsparcia przedsiębiorczości i nauki, a także możliwości dofinansowania firm eksportujących produkcję polską i/lub ekspandujących na rynki zagraniczne. Wskaże ponadto jak w ramach dobrych praktyk przełamywać bariery szerokorozumianej współpracy regionalnej oraz jakie modele współpracy stosować, ażeby nie były tylko „wirtualną współpracą”, a przekładały się na konkretne korzyści dla rozwoju przedsiębiorczości, nauki oraz społeczności lokalnych.

Na konferencję zapraszają cooperation-east (RFN), Fundacja Polonia Gospodarcza Świata (Warszawa), DAMA Projektmanagement Mittel- und Osteuropa (RFN), wraz z międzynarodowym konsorcjum polsko-niemiecko-polonijnym.

Udział w konferencji zapowiedzieli przedstawiciele władz rządowych, samorządowych, organizacji okołobiznesowych, świata nauki i przedsiębiorczości z Polski, Niemiec, Białorusi, Łotwy, Wietnamu oraz innych krajów.

Uczestnictwo w konferencji potwierdzili m.in. przedstawiciele: Kancelarii Prezydenta RP, MPiT, MGMiŻS, Podkarpackiego Urzędu Marszałkowskiego, Ambasady Zjednoczonych Emiratów Arabskich w osobie Pana Ambasadora J.E. Dr. Yousif Eisa AlSabri, Japonii, Białoruskiej Republiki Ludowej, landu Brandenburgii, Nadrenii-Palatynatu i inne osobistości ze świata polityki, biznesu i nauki.

Wszystkich zainteresowanych udziałem w konferencji oraz współpracą reklamową zapraszamy do kontaktu!
Zostańcie Państwo naszym Partnerem lub Sponsorem!

Informacje i program konferencji w języku polskim, są dostępne na stronie internetowej www.ir-union.de (w zakładce aktualności wydarzenia/ konferencja 2018).
Język konferencji: polski, angielski.

Z poważaniem
Bożena Rainczuk
Zarządzająca c-east
Wiceprzewodnicząca Rady Fundacji
Polonia Gospodarcza Świata

Osoby do kontaktu:
Bożena Rainczuk T +49 4331 33627-0 (polski, niemiecki)
Daria Mak-Walther T +49 5603 9170-44 (polski, niemiecki, rosyjski)
Hans-Jürgen Hellberg T +49 (0) 172 42 64 834 (niemiecki, angielski)

3 KOMENTARZE

  1. Fajnego masz bloga i ciekawe na nim treści czy na serwerze wszystko sie zmieści ? pięknie frazujesz słowa zmuszasz przy tym do myślenia tym komentarzem życzę powodzenia 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here