Przedstawiamy Państwu niepublikowane wcześniej Życzenia Bożonarodzeniowe Ambasadora Polski w Oslo Pana Generała dr. Stefana Czmura dla Polonii i Polaków w Norwegii, nagrane w grudniu 2015 roku.

Życzenia dziś wciąż aktualne.

Publikując te Życzenia pragniemy postawić pytanie: Dlaczego Ministerstwo Zagranicznych RP zablokowało te Życzenia Ambasadora RP w Oslo dla Polonii?

Zakaz publikacji pojawił się w niespełna 2 godziny po nagraniu.

Wtedy już rządziła tzw. „Dobra Zmiana”.

A tak przy okazji nasuwa się pytań więcej:

Dlaczego TV Polonia na wiosnę 2017 roku zablokowała na kilka godzin przed emisją film o zmarłym wtedy prof. Andrzeju Tomaszewiczu – tak zasłużonym dla Solidarności wybitnym Polaku w Norwegii?

Dlaczego w tym roku nowa pisowska Ambasador odmówiła złożenia życzeń wielkanocnych Polakom w Norwegii?

Publikując Życzenia Pana Ambasadora z roku 2015 chcemy wesprzeć te niszczone brutalnie resztki polskiego elementu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych i rzucić nowe światło na dzielący warszawski MSZ wewnętrzny konflikt na tle religijnym, etnicznym i światopoglądowym oraz narastającą dyskryminację Polaków, odbywających służbę dyplomatyczną.

Za europosłem prof. Mirosławem Piotrowskim pytamy: Kto naprawdę rządzi Polską?

Za Prezesem Związku Polaków w Niemczech Markiem Wolskim pytamy: MSZ polski czy antypolski?

Niech Życzenia Pana Ambasadora Generała dr. Stefana Czmura będą życzeniami nie tylko dla Polaków w Norwegii, ale na całym świecie. I nie tylko z okazji Świąt Bożego Narodzenia w 2018 roku, ale i w latach następnych, bo jak widać obyczajowość ambasad RP w czasie adwentu się ostatnio zmienia na coraz mniej adwentową.

Do życzeń Pana Ambasadora oczywiście się dołączamy.

Niech obudzą polskie serca!

scenariusz i realizacja:
Hubert Gorczyca

produkcja:
HG Media Oslo

Oslo 2018