Oświadczenie w sprawie kryzysu dyplomatycznego między Norwegią a Polską dla Ministerswa Spraw Zagranicznych Polski i Ministerstwa Spraw Zagranicznych Norwegii

Uttalelse om diplomatisk krise mellom Norge og Polen

Oslo, 11.02.19

Jako reprezentanci środowiska polskiego w Norwegii przeciwstawiamy się dalszej eskalacji konfliktu dyplomatycznego między Norwegią a Polską, który pojawił się w związku z wydaleniem z Norwegii konsula Sławomira Kowalskiego.

Polska i Norwegia może poszczycić się tysiącletnią tradycją przyjazni, która szczególnie uwidoczniła się w poparciu dla Związku Zawodowego Solidarność w okresie stanu wojennego w Polsce w latach 1981-85.

Polacy w Norwegii akceptują wymogi norweskiego prawa i chcą kontynuacji dobrych relacji między Polakami i Norwegami.

Ewentualne problemy w sprawach trudnych należy rozwiązywać poprzez dialog.

Przeciwstawiamy się, aby osoby niereprezentatywne dla środowiska polskiego w Norwegii wypowiadały się w naszym imieniu prowokując i podsycając konflikt.

Pragniemy żyć i pracować w Norwegii dla pokoju i dialogu.

 

Edith Stylo
Prezes
Klub Polonia w Oslo
polonia.no
edith.stylo@gmail.com

Bogdan Kulas
wiceprezes
Związek Polaków w Norwegii
bogdank@online.no

Hubert Gorczyca
dyrektor
Internetowa Telewizja Polonijna
itvp.tv
hubert@itvp.tv

 

Oświadczenie w sprawie kryzysu dyplomatycznego między Norwegią a Polską dla Ministerswa Spraw Zagranicznych Polski i Norwegii

Uttalelse om diplomatisk krise mellom Norge og Polen

1 KOMENTARZ

  1. Prawdziwy z Ciebie talent i mistrz pióra. Z ogromną łatwością przekładasz myśli na słowa a słowa na zdania… trzymaj tak dalej, dbaj i pięlęgnuj swego bloga… Skąd czerpiesz tak ciekawe inspiracje ?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here