“Polacy, czas wyjść z domów i zawalczyć o wolność i waszą pracę! Wstań i idź, bądź nieposłuszny!” – To tytuł najnowszego filmu na autorskim kanale youtube Olivii Richardson, mieszkającej w Wielkiej Brytanii.

Olivia wyglądająca na nastolatkę, a przynajmniej na bardzo młodą kobietę wygłasza przemówienie godne kandydatki na urząd Prezydenta, a przynajmniej lidera partii politycznej. To bardzo egzotyczny obraz, by osoba w tym wieku wygłosiła taką mowę.

Olivia zbija słowa z usta niejednemu politykowi,  działaczowi polonijnemu, niejednemu aktywiście, niejednemu patriocie. Przestrzega przed zagrożeniami, które nas czekają i przewiduje ich skutki. Jednym z grzechów, którymi nas obarcza – dosłownie nas, bo mówi prosto w oczy – jednym z grzechów jest bierność i słuchanie rozkazów płynących od rządzących krajem.

Olivia zwraca się z apelem do różnych grup zawodowych, również do policjantów. Ale to, co najbardziej urzeka, to jej apel do dziennikarzy… Tak. Trzeba przyznać, że stan dziennikarstwa w Polsce w ostatnim czasie zostawia wiele do życzenia.

Nie wiadomo jaki skutek odniesie orędzie Olivii Richardson, ale pewne jest, że jej słowa są znakiem czasu.