W 2020 roku przypada Jubileusz 25. lat działalności Fundacji Fuga Mundi oraz 15. lecia multidedialnego projektu „Potrafisz”. Z tej okazji na stronach Internetowej Telewizji Polonijnej spotykamy się w każdy wtorek o godzinie 17.00 z Agnieszką Zańko, która niemal od samego początku prowadziła program.

 

Dziś przypominamy siódmą z kolei edycję Medalu Prezydenta Miasta Lublin przyznawanego od 2006 roku dla najbardziej aktywnych osób niepełnosprawnych oraz dla osób działających na rzecz ich środowiska.

Spotkanie odbyło się w maju 2012 roku w siedzibie Caritas Archidiecezji Lubelskiej.

Prezes i założyciel Fundacji ALPHA Anna Prokopiak, działacz społeczny i czynny sportowiec Tadeusz Ćwikła oraz członek „Klubu Seniora” przy Domu Pomocy Społecznej im. Matki Teresy z Kalkuty Andrzej Szymczakowski to laureaci konkursu ogłoszonego przez Urząd Miasta Lublin.

Medale przyznane zostały w dwóch kategoriach. W pierwszej dla osób działających na rzecz środowiska niepełnosprawnych, w drugiej dla osób niepełnosprawnych za wybitne osiągnięcia zawodowe, twórcze i sportowe.

Wyróżnienia stanowiły uhonorowanie za dotychczasowe lub realizowane przedsięwzięcia na rzecz aktywizacji i integracji niepełnosprawnych mieszkańców Lublina. Kandydatów do konkursu mogły zgłaszać osoby fizyczne, organizacje i instytucje działające w Lublinie. Laureatów nagród prezydentowi przedstawiła kapituła konkursu – Społeczna Rada do Spraw Osób Niepełnosprawnych.
Konkurs organizowany jest od 2006 r.