Gitarowy Rekord Świata 2020 – gramy online! Aby zagrać z nami 1 maja wystarczy mieć gitarę lub dowolny instrument i znać pięć podstawowych akordów C/G/D/A/E, potrzebnych do zagrania utworu „Hey Joe” Jimiego Hendrixa.  To komunikat na stronie https://heyjoe.pl/

Przy okazji Gitarowego Rekordu Świata przypominamy sylwetkę Mirosława Carlosa Kaczmarczyka, o którym Jazz Forum napisało: „Gitarzysta, kompozytor, wykładowca, naturalny „polski łącznik” pomiędzy Norwegią i Polską. Od wielu lat mieszka w tym skandynawskim kraju, wrósł w jego środowisko muzyczne, ale nie zerwał kontaktów z Ojczyzną”.

Mirosław Carlos Kaczmarczyk po sukcesie musicalu „Metro” z debiutującą wokalistką Edytą Górniak i po serii występów na nowojorskim Broadwayu na stałe osiadł w Norwegii. Dziś mieszka w zacisznej, ekskluzywnej sypialni Oslo, gdzie powstają jego oryginalne i niepowtarzalne kompozycje.

Carlos w 2019 roku świętował 30-lecie swojego jazz-rockowego, polsko-norweskiego zespołu Loud Jazz Band. Na co dzień Mirosław Carlos zasila kilka innych mniejszych i często okazjonalnych zespołów, nie tylko w Norwegii. Uwielbia grać w musicalach i bigbandach. Zawodowo pracuje z młodzieżą jako nauczyciel gitary. Namówiony kiedyś przez Leszka Cichońskiego zorganizował w Kolboten, na terenie swojej szkoły,  10 edycji festiwalu „Thanks Jimi”.

Mirosław Carlos Kaczmarczyk jest znany w branży muzycznej jako ten gitarzysta, który czyta i pisze nuty. Nas ciekawi czy w gronie 1. majowych artystów trafi się podobny Geniusz.

Więcej na stronie:

http://miroslawcarloskaczmarczyk.com/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here