Pierwszy tego typu videoclip w precedensowym wydarzeniu. 1 maja br. Wrocław po raz kolejny stał się muzyczną stolicą świata. Wszystko za sprawą Leszka Cichońskiego – mistrza muzyki rockowej i nauczyciela tego instrumentu.

Okoliczności wszystkim dobrze znane sprawiły, że amatorzy najbardziej znanego w muzyce instrumentu szarpanego nie mogli się na majówce spotkać na wrocławskim Rynku. Jednak po zaledwie miesięcznym okresie przygotowań muzycy spotkali się online wykonując razem kilkanaście kompozycji  muzycznych. Oczywiście hit numer jeden to “Hey Joe” w aranżacji Jimiego Hendrixa z 1967 roku . Choć utwór ten często jest  uznawany za „dzieło tradycyjne”, to należy odnotować, że prawa autorskie do niego zarejestrował w USA w 1962 Billy Roberts.

Na ostateczny kształt videoclipu miał wpływ Leszek Cichoński, który w historii muzyki polskiej i światowej zapisze się jako człowiek wielu talentów – muzycznych, filmowych i organizacyjnych.

1 maja wspólnie zagrało aż 7998 gitarzystów! W historii Gitarowego Rekordu Guinnessa tegoroczna edycja zaznaczona będzie jako “specjalna edycja online”, dlatego w przyszłym roku do pobicia rekordu nadal potrzebne będą minimum 7424 gitary. Obecny rekord wynosi 7423 i został ustanowiony we Wrocławiu w 2019 r.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here