Edward Wojciech Jeśman – prezes Kongresu Polonii Amerykańskiej Stanu Południowa Kalifornia prezentuje panoramę miasta aniołów w 2017 roku. Los Angeles różni się bardzo od takich metropolii jak Chicago lub Nowy Jork. Downtown można ogarnąć wzrokiem stojąc w pewnej odległości.

Mimo, że Los Angeles jest miastem wielkich kontrastów i z jednej strony mamy np. Beverly Hills, a z drugiej dystrykt ludzi bezdomnych, gdzie członkowie różnych gangów walczą między sobą o wpływy na danym terenie, to mimo tych różnic L.A zawsze uchodziło za jedno z piękniejszych miejsc w USA.

1 czerwca Edward Wojciech Jeśman zamieścił na profilu facebookowym galerię zdjęć z autorskim opisem:

Drodzy Państwo. Musiałem wywiązać się dzisiaj z kilku obowiązków zawodowych, stąd i konieczność przejazdu przez najbliższe sąsiedztwo. Zdjęcia zostały zrobione przed chwilą w Westwood, dzielnicy sąsiadującej z Santa Monica. Publikuję je, bo dobrze ilustrują atmosferę panującą w mieście. Na niektórych z nich widoczni są, to nowum, żołnierze National Guard. Zaznaczam, gwoli ścisłości, że nie wszystkie biznesy wprowadziły tego typu środki ostrożności.