Amerykanie wyszli na ulice, by wyrazić swój gniew i żądać sprawiedliwości po szokujących wydarzenia w Minneapolis i tragicznie zakończonej policyjnej interwencji, w wyniku której zmarł 46-letni Afroamerykanin George Floyd. Płoną samochody i budynki w kilku miastach w USA, plądrowane są sklepy.

Nerwowo jest też przed Białym Domem.Nasz amerykański korespondent rozmawiał z protestującymi przed rezydencją prezydenta USA. Domagają się oni sprawiedliwości po śmierci George’a Floyda w Minneapolis. W czasie interwencji policji, funkcjonariusz przycisnął kolanem jego szyję do ziemi. Mężczyzna zmarł.Zgromadzeni przed Białym Domem w rozmowie z naszym dziennikarzem podkreślają, że to prezydent Donald Trump jest tym, który może sprawić, że w kraju ludzie będą mieć równe prawa i będą szanowani. “Chcemy sprawiedliwości, policja zabija” – krzyczą. Cały teren Białego Domu został otoczony przez Secret Service i waszyngtońską policję. #Riots #Zamieszki #GeorgeFloyd #USA

źródło: Prawdziwie Prawdziwe na youtube

Od tygodni Stany Zjednoczone dostarczają wielu wstrząsających kadrów mediom na całym świecie.

Niestety, nie z tego powodu, że gdzie indziej brakuje dobrych fotografów i kamerzystów. Ale dlatego, że tu jest teraz co dokumentować – pisze Jerzy Haszczyński na łamach Rzeczpospolitej.

więcej: https://www.rp.pl/Komentarze/306019917-Haszczynski-Wizerunek-Ameryki-sie-sypie.html