W lipcu ruszył nabór do pierwszej innowacyjnej edycji  „Miss Polonia Online” 2020.  Kandydatki, które w dniu rejestracji muszą mieć ukończone 18 lat mogą wziąć udział  w Konkursie bez wychodzenia z domu. Wystarczy laptop lub telefon z dostępem do kamery i mikrofonu. Nie ma ograniczeń związanych z miejscem zamieszkania, zatem w rywalizacji mogą wziąć udział panie urodzone poza granicami Polski – wtedy wyróżnikiem będzie oczywiście znajomość języka polskiego. Wspólna  inicjatywa  kilku firm i instytucji o zasięgu międzynarodowym ma na celu promocję w świecie marki “Polska” i „Polonia” oraz podkreślenie po raz kolejny, że Polki to najpiękniejsze kobiety na świecie.

AK Motor to nadzieja odrodzenia polskiej motoryzacji. O perypetiach związanych z produkcją prototypu Syrenki na łamach Internetowej Telewizji Polonijnej opowiadał wielokrotnie prezes spółki Arkadiusz Kamiński, który od 1982 roku mieszka w Kanadzie. “Fajnie by było znaleźć w trakcie Konkursu taką dziewczynę Syrenkę, która promowałaby w przyszłości nasze auta” – przyznał w jednym z wywiadów. Syrena Meluzyna była prezentowana w ubiegłym roku na Światowym Forum Gospodarczym w Tarnowie. Prezes Forum Zdzisław Wojtasik jest jednym z organizatorów „Miss Polonia Online” 2020. Warto zaznaczyć, że zaprojektował również logo Konkursu i wielu polskim firmom pomógł wejść na rynki zagraniczne. Zdzisław Wojtasik zaprasza na portal GoPolonia i oczywiście do Konkursu „Miss Polonia Online” 2020.

Z entuzjazmem na temat Konkursu „Miss Polonia Online” wypowiedziała się przewodnicząca Rady Fundacji Polonii Gospodarczej Świata, Maria Olsson ze Szwecji, która skupia wokół swojej osoby aktywne i utalentowane Polki z całego świata i w każdy możliwy sposób promuje ich osiągnięcia. Tym razem Maria Olsson jako Partner Konkursu „Miss Polonia Online”  zasiądzie w jury.

Fundacja jest corocznym organizatorem Światowej Konferencji Gospodarczej Polonii, w której udział biorą reprezentanci kilkudziesięciu krajów świata oraz przedstawiciele władz państwowych, samorządowych, biznesu i mediów. Z przyczyn wiadomych Konferencja taka w tym roku raczej się nie odbędzie, więc podtrzymanie więzi międzynarodowych „online” nadto w bardzo miłych okolicznościach wydaje się dość trafnym rozwiązaniem.

„Miss Polonia Online powinien dotrzeć do jak największej liczby odbiorców – zarówno do potencjalnych kandydatek, partnerów wspierających, sponsorów i patronów medialnych jak i szerokiej publiczności” – twierdzi Agnieszka Maćkówka z Polsko Polonijnej Unii Gospodarczej. PPUG od dwóch lat skupia firmy i przedsiębiorstwa polonijne z całego świata, głównie z USA i z Kanady i kreuje nowoczesne rozwiązania dla biznesu. Dzięki kontaktom osobistym Agnieszki Maćkówki doszło do współpracy medialnej pomiędzy Internetową Telewizją Polonijną, a „Telewizją Polvision” i „Dziennikiem Związkowym” z Chicago.  Organizatorzy przewidzieli dla Agnieszki Maćkówki w Konkursie „Miss Polonia Online” miejsce w jury obok Marii Olsson.

Wkład kobiet w organizację Konkursu „Miss Polonia Online” jest jednak dużo większy. Na ekranie w trakcie Konkursu pojawią się Agnieszka Zańko – spikerka telewizyjna programu „Potrafisz” realizowanego od 2005 roku przez Fundację Fuga Mundi, laureatka tytułu Lublinianka Roku 2010 oraz Martyna Brzykcy – właścicielka firmy MMYacht w Hiszpanii, dzięki której Finalistki wezmą udział w jednej z sesji zdjęciowych do kalendarza na 2021 rok.

Organizatorzy czekają na potwierdzenie udziału w roli eksperta Kingi Langley z Florydy i Karoliny Marciniak z Brazylii. Kinga Langley na autorskim kanale „Premier International Business Club” prowadzi inspirujące rozmowy online z kobietami sukcesu, zaś Karolina Marciniak  to punkt kontaktowy polskiego eksportu/importu  w Ameryce Południowej.

Kandydatki w Konkursie „Miss Polonia Online” 2020 mogą cały czas nadsyłać zgłoszenia za pomocą formularza umieszczonego pod linkiem  https://www.misspolonia.online/informacje-o-wydarzeniu/rejestracja-kandydatek-2. Po 20 lipca obędą rozmowę rekrutacyjną „online”, która będzie kolejnym etapem Konkursu, za przygotowanie którego jest odpowiedzialny Robert Kovacs z firmy „Zrób Franczyzę” – jeden z organizatorów.

W zakładce Porady https://www.misspolonia.online/porady kandydatki znajdą ciekawe wskazówki w zakresie zorganizowania sesji filmowo-fotograficznej w warunkach domowych, zaś w zakładce Muzyka https://www.misspolonia.online/muzyka – najwspanialsze w historii polskiej fonografii letnie przeboje.

Inicjatorem i jednym z organizatorów Konkursu „Miss Polonia Online” jest Hubert Gorczyca – producent filmów dokumentalnych o Polakach na świecie (HG Media,  Polsk Senter AS , Internetowa Telewizja Polonijna).  Hubert Gorczyca w 2016 roku zorganizował w Oslo Konkurs „Miss Polonii Norweskiej Programu Taste of Emigration”, który wygrała Magdalena Martyna Wichrowska. Tytuł Wice Miss otrzymała Justyna Gałązka.