Bp Wiesław Lechowicz Delegat KEP ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej zaprasza na cykl spotkań „Kongres Młodzieży Polonijnej on-line”. „Serdecznie zapraszamy na Kongres Młodzieży Polonijnej, który odbędzie się 1 sierpnia 2020 r poprzez aplikacje ZOOM. Spotkanie to będzie przebiegać pod hasłem „Powołani do świętości” i zapoczątkuje cykl spotkań „Kongres Młodzieży Polonijnej – Spotkanie LIVE”, będących stałą formą kontaktu i duszpasterstwa młodych ze środowisk polonijnych. W organizację pierwszego wirtualnego spotkania w dniu 1 sierpnia włącza się młodzieżowa „Grupa Orły” z Niemiec.” – pisze w zaproszeniu bp Wiesław Lechowicz.

Kochani Młodzi Przyjaciele!

W dniach od 1 do 9 sierpnia br. miał się odbyć w Krakowie III Kongres Młodzieży Polonijnej. Niestety, na drodze do spotkania w Krakowie stanęły problemy związane z pandemią. Chciałbym jednak, byśmy spotkali się w przestrzeni wirtualnej. Dlatego zapraszam Was do wzięcia udziału w terminie „kongresowym”, to znaczy w dniu 1 sierpnia (sobota) od godz. 15:00 do godz. 20:00 czasu polskiego. Zaproszenie kieruję do wszystkich młodych osób żyjących w środowiskach polonijnych poza granicami Polski, niezależnie od tego, czy ktoś dotychczas brał udział czy nie w Kongresie Młodzieży Polonijnej. Spotkanie w dniu 1 sierpnia będzie przebiegać pod hasłem „Powołani do świętości” i zapoczątkuje cykl spotkań „Kongres Młodzieży Polonijnej on-line”, będących stałą formą kontaktu i duszpasterstwa młodych ze środowisk polonijnych.
W organizację pierwszego wirtualnego spotkania w dniu 1 sierpnia włącza się grupa młodzieży „Orły” z Niemiec. Zgłoszenia proszę przesyłać za pomocą formularzu (umieszczony na stronach: Kongres Młodzieży Polonijnej, „Grupa Modlitewna Orły”, Duszpasterstwo Emigracji Polskiej, w terminie do 29 lipca. Po wysłaniu zgłoszenia, otrzymacie link, który poprzez aplikację „Zoom” umożliwi Wam udział w spotkaniu.
 
Liczę na Waszą obecność i bardzo serdecznie Was zapraszam!
Bp Wiesław Lechowicz
Delegat KEP ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej
 
PROGRAM SPOTKANIA
„Powołani do świętości”
Godz. 14:30 – Rejestracja poprzez aplikację „Zoom”
Godz. 15:00 – Powitanie uczestników spotkania, bp Wiesław Lechowicz
Koronka do Bożego Miłosierdzia
Godz. 15:15 – Konferencja: „Powołanie do świętości w nauczaniu papieża Franciszka i w
życiu św. Jana Pawła II”, bp Wiesław Lechowicz
Godz. 16:00 – Panel dyskusyjny z udziałem wszystkich uczestników spotkania
Godz. 16:45 – ”Impuls” do pracy w grupach
Godz. 17:00 – Praca w grupach
Godz. 17:45 – Dzielenie się owocami pracy grupowej
Godz. 18:30 – Wolne wnioski i postulaty ze strony młodzieży
Godz. 19:00 – Modlitwa uwielbienia
Godz. 20:00 – Błogosławieństwo i rozesłanie
Zgłoszenia prosimy przesyłać za pomocą formularza / zamieszczony powyżej/ w terminie do 29 lipca br.  Po wysłaniu zgłoszenia, otrzymacie link, który poprzez aplikację „Zoom” umożliwi Wam udział w spotkaniu.
Licząc na Waszą obecność serdecznie zapraszamy!
Więcej informacji na na stronach: 
Rejestracji można również dokonać na stronie: https://www.forumpolonii.online/.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here