25 lipca br. były poseł na Sejm RP Robert Majka zaprezentował w Krasicach nad Sanem, w nowej siedzibie Obywatelskiego Komitetu Obrony Polskich Zasobów Naturalnych nową książkę zatytułowaną „Ocenzurowany prewencyjnie poseł RP Robert Majka.” Licząca ponad 400 stron książka to zapis rozmów prowadzonych przez red. Rafała Mossakowskiego. Znajdziemy tam również wiele cennych dokumentów z pieczątkami, które oczywiście zostały ocenzurowane.

Na filmie z posłem Robertem Majką rozmawia Hubert Gorczyca z Internetowej Telewizji Polonijnej.

19 czerwca 2019 roku poseł Majka organizował przed siedzibą PAP protest społeczny przeciw cenzurze prewencyjnej. W serwisie Nowiny24 czytamy:

– To protest społeczny przeciw obowiązującej od 1989 roku cenzurze prewencyjnej. Dowodem jest fakt świadomego zablokowania w serwisie prasowym PAP, w ostatnim okresie, moich poselskich interpelacji oraz pism w sprawach wagi państwowej — w piśmie do prezesa PAP podaje poseł Majka.

O jakie sprawy chodzi, które zdaniem posła Majki z powodu cenzury prewencyjnej nie znalazły się w serwisie PAP- owkim?

Jest ich pięć. Majka twierdzi, że osobiście doręczył je agencji.

Pierwsza dotyczy interpelacji poselskiej nr 28155 z 28 stycznia 2019 r. w sprawie Raportu o Stanie Państwa Polskiego za lata 1989 – 2018.

Druga dotyczyła interpelacji poselskiej nr 28268 w sprawie pozaprawnych roszczeń względem państwa polskiego, związanych z przyjęciem do realizacji amerykańskiej ustawy S.447 JUST Act.

Trzecia  dotyczyła interpelacji poselskiej w sprawie planu wcielenia w życie technologii nowej generacji 5G, w kontekście realizacji ustawy i ich konsekwencji na populację Polek i Polaków.

Wszystkie interpelacje były formalnie zgłaszane w Sejmie przez posła Majkę.

 

Książkę byłego posła Roberta Majki można nabyć tylko i wyłącznie u niego, kontaktując się mailowo lub telefonicznie:   email: robm13@interia.pl,    tel. +48 506 084 013