– Dzień dobry panie doktorze, wlazł kotek na płotek.

– Dzień dobry, jaki kotek?

– Przepraszam najmocniej, ale na tym polega moja choroba, że nie mogę utrzymać się w temacie i ciągle zbaczam na inne tory, co podwoi wywózkę drewna z terenów dotkniętych plagą sówki choinówki  H2SO4.

– Proszę się nie martwić, my to już leczymy, ale ostrzegam, że kuracja będzie długotrwała (…)

To fragment skeczu Jerzego Skoczylasa sprzed ponad 35 lat, publikowanego niegdyś w ramach Studia 202 w „Powtórce z Rozrywki” w radiowej Trójce.  Jerzy Skoczylas nie wiedział zapewne, że pisząc skecz przepowie przyszłość, w której więcej ludzi będzie mówić niż słuchać, a ci, co będą mówić, będą ciągle zmieniać temat.

Dziś na łamach itvp pochylamy się nad losem człowieka, który w codziennej gonitwie i natłoku informacji ulega wszelkim paranojom, których szczegółowy opis można znaleźć w internecie. Z pewnością każdy coś dla siebie znajdzie.

Na filmie Jerzy Skoczylas i Hubert Gorczyca we Wrocławiu w 2015 roku przy okazji nagrywania innego filmu wspominają stare dobrze czasy. Niestety „Paranoja Dygresjonalna” w wersji oryginalnej dobrze się ukryła. Nie ma jej nigdzie ani w wersji filmowej, ani dźwiękowej, ani tekstowej. Szkoda, bo to jeden z lepszych skeczów w historii polskiego kabaretu…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here