Druk 3D daje nieograniczone możliwości w tworzeniu komponentów o dowolnym kształcie. Niewątpliwą zaletą rozwiązania są niskie koszty przy drukowaniu pojedynczych egzemplarzy. Dla porównania zastosowanie wtryskarek jest opłacalne wyłącznie przy dużych seriach – tam wymaganie jest przygotowanie formy, na którą nie można później nanosić poprawek.

LePRINT  przygotowuje wydruki 3d na zlecenie przedsiębiorców i klientów indywidualnych różnych branż. Nowoczesne systemy do projektowania, skaner 3D umożliwiający pracę w inżynierii odwrotnej oraz drukarki wielkoformatowe pozwalają firmie realizować nietypowe zadania. LePRINT drukuje elementy maszyn i urządzeń dla branży przemysłowej i motoryzacyjnej, ale również akcesoria ochronne, takie jak przyłbice szczególnie przydatne w czasie pandemii Covid-19, czy wazony, popiersia i elementy sztukaterii, które w przypadku zaistnienia ubytków w łatwy sposób można odtworzyć i uzupełnić.

LePRINT powstało na bazie porozumienia ze szkołą średnią o profilu technicznym. Wykorzystując nieużytkowane pomieszczenia stworzono równocześnie nowoczesną bazę dydaktyczną, która pozwala zbliżyć uczniów do dzisiejszej technologicznej rzeczywistości.

Dziś zwracamy uwagę na statuetkę okolicznościową wydrukowaną w firmie LePRINT z okazji 100-lecia Kolarstwa Polskiego, którą w lipcu br. z rąk prof. Rafała Wiśniewskiego otrzymał twórca Wyścigu Tor de Pologne i jeden z najbardziej tytułowanych polskich kolarzy Czesław Lang.

Drukarnia LePRINT działa w oparciu o przetwórstwo odpadów frakcji tworzyw sztucznych. Rozwój tej gałęzi produkcji we współpracy z samorządem lokalnym odpowiedzialnym za segregację, przetwórstwo i utylizację odpadów może przynieść nieoczekiwane rezultaty na wielu płaszczyznach.

więcej na:  http://leprint.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here