Obroty branży weselnej to kwota ponad 7 mld złotych w skali roku. W czerwcu nastąpiło „odmrożenie rynku”, ale radość przedsiębiorców nie trwała długo. Właśnie wprowadzane są nowe ograniczenia. Najbardziej ucierpią właściciele lokali weselnych, firmy cateringowe, branża filmowo – fotograficzna, branża modowo- kosmetyczna, dekoracyjna, muzyczna i wiele, wiele innych.

Na rozmowach o kierunku pomocy dla branży weselnej spotkali się: przedstawiciele Polskiego Stowarzyszenia Branży Ślubnej z Agnieszką Winnicką na czele, Grupa „Co z weselami2020!?…”, z reprezentującą ten „oddolny ruch oporu”  Andżeliką Walaszek-Pokorą – wodzirejką i DJ-ką z Warszawy (Angel Events), Robert Sikora – wodzirej, (Agencja Artystyczno-Szkoleniowa “Events Show Center”) i Katarzyna Adamczyk – organizatorka targów ślubnych w Katowicach (Silesia Wedding Day) pracująca na co dzień jako fotograf.

„Mamy przygotowany pakiet rozwiązań dla przedsiębiorców, który chcemy przedstawić stronie rządzącej na spotkaniu w najbliższy czwartek” – powiedziała Agnieszka Winnicka w panelu online, prowadzonym przez Huberta Gorczycę – współzałożyciela Internetowej Telewizji Polonijnej,  który 4 sierpnia obchodził jubileusz 30-lecia pracy w zawodzie kamerzysty weselnego. Przedstawiciele PSBŚ i grupy” Co z weselami 2020…”  prowadzili merytoryczne negocjacje z przedstawicielami rządu kilka miesięcy temu, które zakończyły się sukcesem – wesela zostały odmrożone. Na podobny rezultat liczą w chwili obecnej. Prezeska Stowarzyszenia Agnieszka Winnicka stara się studzić wszelkie mocno radykalne zapędy zdesperowanych przedsiębiorców, chcących sprawę weselnych ograniczeń postawić na ostrzu noża.

Najwięcej informacji na temat walki o wesela, obecnej trudnej sytuacji i o planowanych przygotowaniach do negocjacji można znaleźć na profilu facebookowym „CO Z WESELAMI 2020!? Prosimy o KONKRETY i rzetelne informacje!”, który założyła i współprowadzi z innymi wspomniana Andżelika Walaszek-Pokora. Zwróciła ona uwagę na fakt, że cios w branżę weselną jest także potężnym ciosem w Pary Młode i rodzinę.

Historia narodzin lobby weselnego jest dobrze opisana na facebookowym portalu ślubnym Roberta Sikory pt. „Wesele za”.

Za sukces całego przedsięwzięcia kciuki trzyma Hubert Gorczyca, bohater telenoweli dokumentalnej „Noc poślubna – ale kino”  (produkcja i emisja Telewizja Polska S.A – 2003), który świadczy usługi w zakresie zarówno nagrywania wesel jak i ich transmisji online.