Może się zdziwicie, ale nie wiem, jak naprawić zepsutą rzeczywistość, w której przyszło mi funkcjonować. Bogu dzięki nie o tym jest moje wystąpienie, a ja nie jestem bohaterem. Ale czekając na pojawienie się kolejnego superbohatera – na miarę Hipokratesa czy Percivala wiem jedno – nie chcę dać się zniszczyć kryzysowi czy jego fałszywym prorokom, którzy wcześniej czy później pojawiają się w takich sytuacjach.

Wiem, że dzisiaj prawda nie leży na ulicy. Muszę jej szukać i wbrew modzie, trendom, ideologiom, rozumnie sięgać do korzeni. W koszty tych poszukiwań wliczam to, że czasem trzeba iść pod prąd, będąc wyzywanym od dezerterów przez wszystkich uciekinierów i tchórzy.

 

Pierwszy w historii laureat nagrody imienia ks. Jana Kaczkowskiego “Okulary ks. Kaczkowskiego. Nie widzę przeszkód” pochodzi z Krakowa, przez lata pracował w Warszawie (m.in. w Klinice Nowotworów Głowy i Szyi – Centrum Onkologii Instytutu im. Marii Skłodowskiej-Curie). Cel życia odnalazł jednak w Podlaskiem. Jest założycielem domowego Hospicjum Proroka Eliasza z siedzibą w Michałowie.

This talk was given at a TEDx event using the TED conference format but independently organized by a local community.

Learn more at https://www.ted.com/tedx

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here