Zwiastun filmu dokumentalnego w reżyserii Adama Turuli pod patronatem Ministra Infrastruktury Andrzeja Adamczyka pt.: “Służba całym życiem… rzecz o Eugeniuszu Wróblu”. Emisja filmu 11 grudnia 2020r. o godz. 16:30 na kanale YT Politechniki Śląskiej.

W dziesięć lat od śmierci tego wybitnego polskiego Ślązaka – instruktora harcerskiego, żeglarza, wykładowcy akademickiego  i urzędnika państwowego – dzięki determinacji Córki Marii, która inspirowała i wspomagała przedsięwzięcie na każdym etapie  – udało się zrealizować film dokumentalny po raz pierwszy prezentujący w możliwie pełny sposób dorobek i dziedzictwo Eugeniusza Wróbla.

Zważywszy na rangę postaci i pewne narastające z czasem zapomnienie – gorąco zachęcamy do oglądnięcia filmu, który nie tylko pokazuje wybitną postać, ale daje okazję do pokazania jaką drogę rozwojową i cywilizacyjną Śląsk i Polska pokonały w minionym 30- leciu.

“Niestety obostrzenia epidemiczne uniemożliwiły zorganizowanie oficjalnej, publicznej premiery, dlatego tym bardziej jestem wraz z Córką Eugeniusza – Marią – wdzięczny władzom Politechniki Śląskiej w Gliwicach za zorganizowanie 11 grudnia 2020 , o 16.30 – premiery internetowej na kanale You Tube Politechniki” – napisał autor filmu Adam Turula, który serdecznie pozdrawia i zaprasza na premierę online 11 grudnia o godz. 16.30

Zapraszamy!

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here