Ryszard Korol – inżynier, geolog, wielki przyjaciel Jana Krasonia, od kilku dekad mieszkający w Nowym Jorku, jest właścicielem technologii, która pozwoli przetworzyć odpady poflotacyjne na składowisku ‘Żelazny Most”.

Szanse dla Polski są przeolbrzymie. Większość urządzeń do wdrożenia mojej technologii obecnie KGHM posiada. Mówimy o miliardach dolarów niewspółmiernie więcej niż KGHM obecnie przerabia i niewspółmiernie więcej niż KGHM ma zysku netto. Są to surowce strategiczne, np. metale szlachetne w postaci platynowców. Pierwiastki, które odzyskuje KGHM można wykorzystać w branży jubilerskiej. Branża jubilerska, z której ja się wywodzę opiewa na kwotę ok 300 mld zł rocznie. Z perspektywą wzrostu do 450 mld w roku 2025. Dlaczego Polska sprzedaje surowce, a inne kraje się bogacą? (…) Wiadomo, że komuna to nie był sprawiedliwy system, ale gdy komuna upadła do władzy doszła banda cwaniaków. Cwaniaki do dzisiaj pracują dla różnych układów zachodnich, a nie dla Polski. To, co robi KGHM jest antypolskie!

Wywiad z inżynierem Ryszardem Korolem został nagrany w trakcie konferencji online Rady Inicjatyw Polsko Polonijnych współorganizowanych przez itvp.tv, pod tytułem “Nowe Technologie”. Ryszard Korol w obecności m.in. posła Jarosława Sachajko, inż. Krzysztofa Tytko i Roberta Zagożdżona zaprezentował technologię, która może zagospodarować niebezpieczne odpady Żelaznego Mostu, generując przy tym wieleomiliardowe wpływy do budżetu państwa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here