Cytujemy bardzo treść bardzo ciekawego maila nadesłanego do redakcji itvp przez pana Marka – amerykanistę z USA. Dotyczy rozmowy telefonicznej prezydenta Bidena z gubernatorem Florydy, który zasłynął m.in. tym, że w marcu 2020 roku sprzeciwił się ogłoszeniu stanu wyjątkowego w czasie pandemii COVID-19. Urodzony w 1978 roku Ron DeSantis – amerykański wojskowy, prawnik i polityk, członek PartiiRepublikańskiej i kongresman ze stanu Floryda w latach 2013-2018 – jest również przeciwnikiem aborcji.

Treść maila:

We wtorek Biden zadzwonił do gubernatora Florydy Rona DeSantisa z pretensjami, że ten ignoruje zarządzenia prezydenta na w temacie pandemii COV.

Floryda nie stosuje żadnych obostrzeń, działają szkoły, firmy i usługi. Maski nosi ten, kto chce.  Stan ten jest dopiero na 37. pozycji (na 50 stanów) jeśli chodzi o zachorowalność i pokazuje, że pandemia jest sztucznie nadęta. Dziennie około 1000 obywateli USA przemeldowuje  się na Florydę. Przenoszą się całe firmy. Przeprowadzkę rozważa również Giełda Nowojorska!

Biden zwracał uwagę, że trzeba wykonywać jego dekrety. Ron DeSantis dość obcesowo zwracał prezydentowi uwagę “per you”, aby zajął się sprawami obywateli, a nie pouczaniem jak ma zarządzać stanem. Biden powiedział, aby do prezydenta zwracać się z szacunkiem, na co Ron DeSantis odpowiedział wulgaryzmem i odłożył słuchawkę.

Przy okazji warto dodać, że Aleksander Łukaszenka – prezydent Białorusi – opowiedział swojemu gabinetowi, jak był nakłaniany przez Międzynarodowy Fundusz Walutowy do nałożenia kwarantanny, izolacji, maskowania i godziny policyjnej na ludność jako warunek pożyczki. Kiedy odrzucił żądania globalistów, w Mińsku wybuchły “spontaniczne demonstracje”.