Arystokracja broni tego, w co wierzy. Burżuazja tego, co posiada. Czego bronią wystrugani z niebytu parweniusze ? Mocodawców !!! U których są na pensji…..

NOWY ŁAD MORAWIECKIEGO  kojarzy się z „new deal” Roosevelta, które miało – za podszeptem lorda Keynes’a – być remedium na nastały po „czarnym czwartku” na giełdzie nowojorskiej wielkim kryzysie. Kryzysie, do którego doprowadził powołany podstępnie w wigilię 1913 roku FED i jego polityka nakręcania koniunktury przez emisję kredytów bez pokrycia, która skończyła się krachem. Podjęte podówczas przez Roosevelta-Hopkinsa-White’a kroki (program wielkich inwestycji), miały ograniczoną skuteczność, toteż kryzys powrócił ze wzmożoną siłą w ’38, i – pomijając już detale – doprowadził do II wojny światowej. Bo tym razem panaceum, było rozkręcenie koniunktury w przemyśle zbrojeniowym USA. Za złoto i dewizy Anglii i Francji.

Innym, koniunkturalnym i nasuwającym skojarzenia w czasie z agendą Davos „wielki reset”- może być interpretacja i nawiązanie do idei Klausa Szwaba, wyłożonej w jego książce, programie i przebiegu forum, które jednak nie spotkało się z widocznym entuzjazmem ani Chin, ani Rosji.

Więc przejdźmy do Morawieckiego:

Na progu swej rządowej kariery, zabłysnął 60 slajdami. A dalsze 5 lat pokazały jak spektakularnie gaśnie. Jakiś czas temu, oznajmił spragnionemu sukcesów narodowi, ogłoszenie w styczniu „nowego ładu”. Czy czekał na wytyczne z Davos – trudno orzec, ale mamy luty, i wciąż nic o programie, czy też jego wizji – NIE WIADOMO.

Przez cztery lata, wzajemny klincz Trumpa i Unii Europejskiej, nie został spożytkowany dla choćby najskromniejszych reform. Teraz Biden wraz z UE, wykorzystując neomarksistowską jednomyślność światopoglądową i posłuszeństwo oddanych im parweniuszy wobec władzy, zrobią wszystko, by pogrążyć konserwatywne wartości i zdrowy rozsądek. Z południa ruszyły na Amerykę tłumy, a Biden wstrzymał mur graniczny.

A czemu służy migracja ?

Czasy, gdy by uruchomić wielkoskalową produkcję lub zwyciężyć w wojnie potrzebne były miliony rąk do pracy lub żołnierzy w okopach, przechodzą do przeszłości.

Dzisiaj automatyzacja, cyfryzacja i robotyzacja w produkcji i usługach, a inteligentna broń na wojnie – zastępują człowieka. Więc migracje albo są ubocznym skutkiem ingerencji w losy obcych krajów, albo celowym efektem rozbijania tradycyjnych cywilizacji i budowy własnego elektoratu wyborczego za zasiłki i jałmużny, w imię dzielenia i rządzenia.

Bo jak widać, w gospodarce, tylko wyhamowują postęp i konserwują tradycyjne technologie….

A co do Unii Europejskiej:

Inny był projekt (trzech konserwatywnych polityków schumana, adenauera, di gasperi, których zaciekłym wrogiem był dziś patronujący ue komunista spinelli) – zjednoczenia europy u zarania. Inna też była Europa, gdy do niej wstępowaliśmy. W zupełnie innym kierunku – IV Rzeszy – zmierza dzisiejsza „integracja”. Co stanowi bezsporny dowód na postawioną przez Clausewitz’a tezę, że wojna, jest przedłużeniem polityki, tyle ze militarnymi środkami. Bo czego nie osiągnął Kaiser w okopach, a Hitler przy użyciu SS i czołgami Guderiana, to udało się Fuehrer’in Merkel na drodze „pokojowej integracji”.

Rosję (z urzędu) nienawidzimy bardziej niż kochamy Polskę, bo daliśmy sobie wmówić że sowiecka żydokomuna, a wcześniej Niemka – caryca Katarzyna – są tożsami z Rosjanami.A Chiny obraziliśmy chamstwem i butą zawszonego kundelka, chociaż choćby w ’56, uchroniły nas od losu Berlina i Budapesztu.

Cóż zatem, może zawierać „Nowy Ład Morawieckiego” ???

Powtarzam : nie wiemy !!! Dokładnie 33 lata temu, kiedy między Bugiem a Odrą stacjonowały wojska Armii Czerwonej, krajem rządził Wojciech Jaruzelski, doszło do rewolucji w PRL-owskim systemie gospodarczym, który chylił się ku upadkowi. Chodzi o wprowadzenie ustawy z dnia 23 grudnia 1988 roku o działalności gospodarczej – tak brzmi pełna, oficjalna nazwa ustawy Wilczka, o której mowa. Mieściła się ona na zaledwie pięciu stronach maszynopisu i zawierała 54 artykuły, z czego jedynie 24 dotyczyły regulacji działalności gospodarczej, a reszta to przepisy przejściowe i zmieniające lub usuwające inne ustawy. Ale fundamentalnym, a na owe czasy – wręcz rewolucyjnym zapisem – były słowa : „Co nie jest zabronione, jest dozwolone”.

Była to najbardziej liberalna ustawa powojennej Polski, wyrosły po niej miliony miejsc pracy, zapełniły się puste półki sklepowe, deficyty towarowe, znikły dosłownie z dnia na dzień. Wszystko, przy uwolnieniu cen, więc dokładnie jak u Ercharda w Tryzonii.

Dekalog na dwóch tablicach, Wilczek na 5 stronach, a Albert Einstein powiadał : „Wszystko powinno być tak proste, jak to tylko możliwe, a nie tylko prostsze.” Czy wymienione postacie i przytoczone fakty, do nikogo już nie przemawiają ?

Ku czemu zmierzam ?

Poniższa formuła powinna zostać zapisana w konstytucji, by nie zostać zmieciona jak reforma Wilczka przez wszystkie postmagdalenkowe ekipy, od Mazowieckiego i Balcerowicza począwszy. Po lewej stronie jest ilustracją roku bazowego, po prawej – lat kolejnych.

PG – oznacza Podatek Generalny, jedyny w państwie podatek, pobierany od „podmiotów gospodarczych”.

WB – oznacza Wydatki Budżetowe państwa, dziś rozbuchane do granic graniczącej z obłędem omnipotencji, podczas gdy rolą państwa jest pomocowość, a nie opiekuńczość i ingerencja.

PKB – z perspektywy przedsiębiorcy, czy szerzej podmiotu gospodarczego – jest niczym innym, jak Wartością dodaną, czyli w sumarycznym ujęciu – PKB kraju. Dla roku, w którym zacząłem promować tę formułę (2014), jedyny i tylko dla podmiotów gospodarczych podatek, wyniósł 18,5%, z konstytucyjną dyrektywą malenia w latach następnych.

Nie wszystko jednak ująłem w tym ALGORYTMIE.

Dzisiaj, na czas po pandemii, w mianowniku wzoru, do PKB dodałbym :

I – co oznacza premiowanie Inwestycji, a więc postępu, kreatywności i innowacyjności,

zaś odjął :

R – czyli Reklamacje, co oznacza piętnowanie marnotrawstwa i brakoróbstwa, lub celowego obniżania jakości (by podnieść PKB-vel wartość dodaną), na szkodę natury, bez ekwiwalentnego pożytku dla ludzi. Podatek tak określony i adresowany tylko do podmiotów gospodarczych, ze względu na redukcyjną, zmniejszającą dyrektywę konstytucyjną, w dalszej perspektywie sprowadziłby państwo do granic niezbędnej pomocniczości, przesunął zbędne kadry biurokracji do reproduktywnej gospodarki, zachęcił przedsiębiorców do napływu do Polski i wspierał postęp i nowoczesność, ale też bogacenie Polaków, w warunkach niskiej i czytelnej, przez to akceptowalnej opresji podatkowej i swoistego „raju”

To moja OFERTA. O Morawieckiego – nic nie wiem…..

4 KOMENTARZE

  1. Wiedza i kompetncja płynie z twoich postów inspirują i zmuszają do refleksji. Dzięki Ci za tak bogaty wkład w społeczność blogową. Trzymaj tak dalej Cześć!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here