Internetowa Telewizja Polonijna  jest kontynuacją i rozszerzeniem działalności Huberta Gorczycy – producenta filmów dokumentalnych – który w 2015 roku zapoczątkował w Oslo serię „Taste of Emigration” o Polakach mieszkających w Norwegii.

Szybko na listę jego filmowych bohaterów trafili Polacy mieszkający na Litwie, w Stanach Zjednoczonych, w Austrii, na Ukrainie i na całym świecie, przyłączając się do oddolnej budowy wspólnych mediów.

Nie ma biznesu bez mediów w globalnym świecie.

Telewizja daje przedsiębiorcy potężne narzędzie do funkcjonowania na globalnym rynku, którego podstawą jest przepływ informacji i komunikacja. Mimo licznych akcji i konferencji gospodarczych głos przedsiębiorców polonijnych nie jest słyszalny. Nie jest słyszalny głos polskich przedsiębiorców w kraju. Mamy albo obcy, ponadnarodowy kapitał albo oparte na partyjnej biurokracji, działające nieudolnie gospodarczo, rozkradane przez urzędników państwo.

Brak własnych mediów powoduje, że wpływ polskich przedsiębiorców na ustawodawstwo, na obowiązujące prawo i codzienną rzeczywistość jest bardzo ograniczony. Tylko w telewizji będącej własnością przedsiębiorców może pojawić się wiele dobrych, innowacyjnych pomysłów na zmianę istniejącej rzeczywistości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here