Nowy system wyrasta z inspiracji współczesnego nowoczesnego patriotyzmu, opierającego się na sprzeciwie wobec zawłaszczenia państwa przez globalne korporacje. Ponadnarodowe korporacje opanowały państwa gospodarczo i politycznie, zawładnęły partiami politycznymi czyniąc je reprezentantami swoich interesów. Pozbawiło to obywateli większości praw i sprowadziło ich do roli towaru – konsumenta.

Naszym celem jest pozytywny system – społeczność wolnych ludzi, którego osią będzie środek transakcyjny oparty o ideę finansowej i politycznej demokracji bezpośredniej. Organizacja Instytutu, siedziba, wyposażenie i nasza praca (14 zespołów projektowych) nigdy nie były finansowane ze środków publicznych czy unijnych. Dotychczas finansowanie Instytutu pochodziło z odszkodowania za internowanie i więzienie w stanie wojennym fundatora Instytutu. Obecnie środki się skończyły, straciliśmy siedzibę. Postanowiliśmy więc zbierać środki na dalszą działalność i dokończenie naszych projektów za pomocą portalu Patreon.

Filary nowego systemu:

Dobrotyka – wiedza o ekonomii i polityce opartej na harmonizowaniu dobra wspólnego z dobrem i wolnością jednostki, gdzie beneficjentami są obywatele i współtworzone przez nich społeczności, a nie korporacje i instytucje finansowe.
Etykonomia – ład gospodarczo – finansowy, którego filarem jest uniwersalna moralność i bezpieczeństwo indywidualne oraz systemowe – gwarantowane przez uczciwy pieniądz.
Eticoins – waluty równoległe, lokalne i społecznościowe, które nie są oprocentowanym długiem i służą społecznościom i narodom.

Celem Narodowego Instytutu Studiów Strategicznych (NISS) jest stworzenie zaplecza intelektualno – programowego dla projektów: NaviTy, NaviCoin, husar oraz dla przyszłych elit Polski, w oparciu o polską rację stanu, interes narodowy oraz wartości cywilizacji łacińskiej.

Narodowy Instytutu Studiów Strategicznych (NISS) powstał 11 listopada 2015, a stacja NaviTY, kanał YouTube NISS oraz wolnych ludzi, 24 czerwca 2019.

Strona www.niss.org.pl ma blisko 2.5 miliona odsłon, a kanał NaviTY, w trzy miesiące zebrał prawie 4 tyś. subskrypcji. Na stronie Instytutu i na stacji NaviTY prezentowany jest nasz dorobek – raporty, analizy, projekty, programy, ekspertyzy i strategie.
Jesteśmy inicjatorami stworzenia nowego systemu opartego o zasady dobrotyki, etykonomii i eticoins’y.

 

Narodowy Instytut Studiów Strategicznych

64 1020 4900 0000 8402 3064 8331

Tytułem: DAROWIZNA

Zagranica: IBAN: PL64 1020 4900 0000 8402 3064 8331 (SWIFT: BPKOPLPW)

? Patreon: https://www.patreon.com/navity

? PayPal: https://www.paypal.me/nissorgpl

Dziękujemy! Każda cegiełka ma znaczenie!

?? Facebok – Funpage Narodowego Instytutu Studiów Strategicznych – @instytutstudiowstrategicznych: https://www.facebook.com/narodowyinst

… Grupa na Facebku – Narodowy Instytut Studiów Strategicznych: https://www.facebook.com/groups/44023

… Instagram – nick: niss_navity: https://www.instagram.com/niss_navity

#NaviTy #NISS #NaviTV

 

Od dzisiaj nasze spotkania będzie można oglądać w streamie  Studio Polonia Świata.

Zachęcam do zainstalowania aplikacji, które załączam poniżej:

Apple – Iphone

https://apps.apple.com/ua/app/sp%C5%9B/id1427368469

Google – smartfon

https://play.google.com/store/apps/details?id=radio.sps

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here