75. Korona Videokonferencja Polaków w Norwegii – Zdrowie psychiczne Polaków cz. 2. Psycholog Beata Dankowska o Wielkanocnej izolacji Wielkanoc w czasach izolacji Tegoroczna Wielkanoc to święta bez precedensu.

Z psychoterapeutką Beatą Dankowską porozmawiamy o tym, jak w święta w czasach pandemii możemy zadbać o najbliższych i samych siebie szczególnie na obczyźnie, jako Polacy w Norwegii. Osobliwy charakter tegorocznej Wielkanocy dla wielu z nas może być przytłaczający. Brakować nam może poczucia wspólnoty, rodzinnej atmosfery czy obficie zastawionego stołu.

Czy to jednak oznacza, że powinniśmy porzucić myśl o świętowaniu?

Być może spędzenie świąt w izolacji niesie jakieś korzyści, których na pierwszy rzut oka nie dostrzegamy? O dobre praktyki w czasie tej wyjątkowej Wielkanocy pytamy Psychologa. Niektóre osoby, które podczas świąt chciałyby spotkać się z rodziną, w reakcji na brak takiej możliwości negują święta i odmawiają im sensu beznadziejne. . Znaleźliśmy się w przymusowej sytuacji, która wywołuje w nas bardzo dużo mechanizmów obronnych. Niektórzy, by przygotować się na każdą ewentualność, roztrząsają najtragiczniejsze wizje….

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here