Prezydent Biden prosi Putina o spotkanie. Putin chce go przeczołgać. Spotkania prezydentów Władimira Putina i Josepha Bidena nie można zorganizować w najbliższym czasie, ale sprawa jest rozważana – mówi rzecznik prasowy Kremla Dmitrij Pieskow.

Podczas spotkania Pieskowa z dziennikarzami, rzecznik Kremla pytany był o możliwość spotkania Władimira Putina z Joe Bidenem. Z propozycją takowego wyszedł amerykański prezydent, który chciał rozmawiać o stosunkach amerykańsko-rosyjskich, ale też o sytuacji na Ukrainie.

Rzecznik Kremla spytał dla odmiany, czy dziennikarze, pytając o rozmowy, mają na myśli spotkanie bilateralne, czy szczyt klimatyczny, który odbędzie się w przyszłym tygodniu z inicjatywy Stanów Zjednoczonych.

W kwestii tego pierwszego, Pieskow odparł, że spotkania bilateralnego “tak szybko nie da się zorganizować” i sprawa ta jest obecnie analizowana. Jeśli zaś chodzi o szczyt klimatyczny, to udział w nim Rosji “również jest dyskutowany”.

Pieskow pytany o to, czy decyzja zależy od tego, czy zgodnie z zapowiedziami Stany Zjednoczone ogłoszą nałożenie nowych sankcji na Rosję, Pieskow odparł, że gdyby tak się stało, “nie ułatwi to organizacji spotkania Putin-Biden”.

– Fakt, że powiedzmy, prawdopodobne sankcje w żaden sposób nie przyczynią się do takiego spotkania, jest jednoznaczny – powiedział Pieskow. – Czy to utrudni, czy nie przeszkodzi udziałowi Rosji w szczycie klimatycznym, to będzie decyzja prezydentów – dodał.

Zdaniem Pieskowa, skoro Biden już złożył ofertę spotkania, to kolejna decyzja będzie należała do prezydenta Federacji Rosyjskiej.

Amerykanie nakładają sankcje, ale upokorzenia Ameryki przez Putina nie da się ukryć. Na Wojnę, którą Biden chciał zagrozić Rosji wysyłając dwa okręty na Morze Czarne, chcieli pójść tylko Polacy. Jest tajemnicą Warszawy po co Polsce ta Wojna?

Oligarchom w Kijowie chodzi o to, aby wyciągnąć jak najwięcej pieniędzy od zachodniego podatnika, by potem podzielić się z Kwaśniewskim czy synem Bidena. Walczyć z Rosją Ukraińcy nigdy nie zamierzali. Oddaliby całe Zadnieprze bez jednego wystrzału jak oddali Krym.  Polska wykazuje szokujący brak wszelkich instynktów samozachowawczych. Za głupotę rządzących cenę płacą wszyscy Polacy. Na razie ci na Białorusi, ale wkrótce poczujemy to wszyscy. Nowa Jałta będzie po krótkiej wojnie lub bez wojny, ale pewne, że będzie. Pewne też, że główną przegraną Nowej Jałty będzie Polska.

Głupiemu zawsze wiatr w oczy…

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here