Dziś z okazji urodzin wirtuoza harmonijki ustnej, szalonego muzyka, kompozytora i multiinstrumentalisty Sławka Wierzcholskiego przypominamy film pod tytułem “Chory na Bluesa” z 2016 roku autorstwa Huberta Gorczycy. Zapis koncertów, wywiady z dziennikarzami i muzykami zarejestrowane między sierpniem 2014 i styczniem 2015 roku.

Sławkowi życzymy oczywiście wszystkiego najlepszego!

Najpopularniejszy polski wykonawca bluesa – Sławek Wierzcholski i stworzona przez niego Nocna Zmiana Bluesa w ciągu 37 lat nieprzerwanej działalności osiągnęli sukcesy, którymi można by obdzielić znacznie większe grono artystów. Na dorobek artystyczny składa się m.in. dwadzieścia osiem wydanych płyt (3 LP, 4 DVD i 21 CD), z których cztery osiągnęły status Złotej Płyty! Są to też nagrania z amerykańskimi gwiazdami bluesa jak m.in. Charlie Musselwhite czy Louisiana Red i koncerty poprzedzające występy bluesowych legend: B.B.Kinga (Warszawa 1996) czy Blues Brothers (Norymberga 1989). A przede wszystkim tysiące koncertów w Polsce i praktycznie w całej Europie, w Stanach Zjednoczonych a nawet w Zimbabwe!

Choć zaczynali jako ortodoksyjni bluesmani, w trakcie 37 lat działalności, Sławek i jego zespół wykreowali własny, niepowtarzalny styl bazujący na akustycznym instrumentarium a będący fuzją bluesa, folku, jazzu i piosenki autorskiej. Sławek jest autorem całego repertuaru grupy i kilku prawdziwych przebojów, jak „Szósta zero dwie”, „Blues mieszka w Polsce”, „John Lee Hooker” czy „Chory na bluesa”.

więcej na: http://www.nocnazmianabluesa.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here