Relacje między Polonią, a rządami dobrej zmiany mają swoją długą już historię. Publikowane dwa listy do Prezydenta RP pana Andrzeja Dudy dają obraz tych relacji. List otwarty w formie filmowej powstał w 2016 roku przy okazji wizyty Pana Prezydenta w Oslo. Drugi list powstał w marcu br. w związku z przypadkami szkalowania prezydenta w internecie.

.

 

 

Askim, 2021-04-08

Sz. P. Andrzej Duda, Prezydent RP

Ekscelencjo, Szanowny Panie Prezydencie Rzeczypospolitej Polskiej.

Żyjemy w czasach, w których kwestionowany jest naturalny porządek na wszystkich obszarach życia prywatnego, społecznego i publicznego Polaków. Bez większego ryzyka można powiedzieć, że podobne procesy, z siłą właściwą pandemiom, ogarniają wszystkie współczesne państwa i narody, które wyrażają swoją wolę na drodze demokracji. Procesy te można nazwać chorobliwymi, bo skutkiem ich działania niszczone jest wszystko, co stanowi fundament tożsamości chrześcijańskiej narodów wyrażających swoją wolę na drodze nauki Chrystusa. Obojętnie, czy chaos wywoływany szturmem na nasze świętości jest wynikiem skuteczności wrażych ataków, czy słabością naszych zabezpieczeń, musimy wyrażać swoją opinię, aby rysować wyraźną linię za którą ta niewątpliwa siła przejść nie może.

Szanowny Panie Prezydencie.

Polskę obiegła wiadomość, że w listopadzie ub.r., pewien obywatel poczynił wpis na Facebooku, w którym złośliwie komentował Pana Prezydenta wpis na Twitterze po wygranej w wyborach prezydenckich Joe Bidena. Pan Jakub Ż. – pisownia powodowana jest słusznym postawieniem przez Prokuraturę Rejonową Warszawa Śródmieście-Północ panu Jakubowi zarzutu znieważenia głowy państwa polskiego – poważył się użyć wobec Pana Prezydenta powszechnie uznanej za obraźliwą, inwektywy. Niemal nikomu nieznany osobnik stał się bohaterem mediów nadających po polsku, ale też tych, powtarzających w innych językach przygotowaną i sformułowana tezę przeciw Polsce. Wyrażamy stanowczy sprzeciw wobec tego skandalicznego faktu. Milczenie państwa polskiego wobec tego niesłuchanego przypadku, albo udawanie że nic się stało, będzie ujawnieniem skali rozpadu państwa! Jako Polacy, których w minionym jeszcze wieku historia zagnała daleko od granic Ojczyzny, właśnie z powodu głębokiej atrofii państwowości PRL, wzywamy do powstrzymania procesów niszczących polskie państwo, polski obyczaj, polską tradycję i kulturę. Te procesy, którym najwyższy już czas położyć kres, niszczą Kościół katolicki w Polsce, a więc opokę naszego ducha narodowego, naszej tożsamości!

Przykład prowokatora Jakuba Ż. i jego licznych patronów jest tylko dowodem na to, że przeciwnik nie zakreśla ram dla swojej plugawej praktyki. Jest zapowiedzią, że żadna polska racja, żadna świętość i żaden autorytet nie będą oszczędzone. Jeśli Polacy będą milczeć w takich przypadkach, to staną się tylko obserwatorami egzekucji do której prowadzona jest Polska. Kiedy spadnie Jej głowa, wyprowadzone będą na scenę bluźniercze falsyfikaty. Nie chcemy Polski falsyfikatów, oszustów i bluźnierców! Mamy własną historię, własne świętości i własną drogę, z której zejść nie wolno nikomu. Polonia Norweska deklaruje swój udział w obronnym czynie! Chrystus Zmartwychwstał i Zwyciężył śmierć, piekło i szatana. Idźmy drogą Jego Zwycięstwa! Szanowny Panie Prezydencie! Proszę dysponować naszymi siłami!

Jerzy Jankowski prezes Związku Polaków w Norwegii

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here