Podróż z kolorem to 9-odcinkowa seria o wpływie koloru na człowieka. W odcinku pierwszym przyjrzymy się bliżej emanacji czerwieni.

DODATKOWE CIEKAWOSTKI

Jak wynika z badań przeprowadzonych przez Joego Hallocka, czerwień jest:
– ulubionym kolorem 8% badanych
– 9% kobiet uważa czerwień za swój kolor
– 7% mężczyzn uważa czerwień za ekscytujący, elektryzujący i podniecający, ale i kolor stabilizacji czy prestiżu
– 1% ankietowanych nie lubi tej barwy.
– w podziale wiekowym do 69 roku życia okazuje się, że czerwień jest ulubionym kolorem mniej niż 10% badanych
– w przedziale wiekowym 70+ nie ma w ogóle amatorów czerwieni – czerwień jest najczęściej używanym kolorem flag i około 77% flag posiada w swym zestawie czerwień
– czerwony to kolor szczęścia w Azji – niegdyś matki i babki zawiązywały czerwone wstążeczki swym pociechom, celem unieczynnienia złego wzroku, słowem – przeciw urokowi – znawcy fung-shui nakłaniają klientów do malowania części ścian w czerwonych odcieniach np. w biurze, salonach i pokojach reprezentacyjnych lub do stawiania, zawieszania elementów czerwonych w miejscach, które wymagają doenergetyzowania.
W następnym odcinku przybliżę emanację odcieni pomarańczowych.

Aneta Skarżyński

Aneta Skarżyński – polska artystka: śpiewaczka, malarka i autorka powieści.

Rodem Kresowianka, a z urodzenia Szczecinianka, jest absolwentką dwóch wrocławskich uczelni – Akademii Muzycznej na Wydziale Wokalno – Aktorskim oraz Akademii Sztuk Pięknych na Wydziale Wiedzy o Kulturze i Plastyki. Mieszka i tworzy w Warszawie, łącząc muzykę klasyczną z malarstwem oraz literaturą w rozlicznych autorskich projektach artystycznych. Od 2012 roku jest Dyrektorem ds. Kultury i Sztuki Fundacji Polonia Union.

Jej rzadkiej urody głos o szerokim diapazonie i ciemnej barwie mezzosopranowej z powodzeniem odnajduje się w takim gatunku jak muzyka klasyczna. Jej repertuar obejmuje nie tylko hity operowe, ale i pieśni oraz autorski program opera -painting-performance. Zadebiutowała na scenie Opery Wrocławskiej, będąc na drugim roku studiów, a już rok później została solistką Teatru Muzycznego – Operetki Wrocławskiej. Gościnnie grała również w Teatrze Dramatycznym w Legnicy.

Dla artystki, obok kwestii muzycznych, tak samo ważna jest twórczość plastyczna, a szczególnie malarstwo. Ma na swoim koncie 77 wystaw: 50 indywidualnych, 17 zbiorowych, 10 okolicznościowych. Wiele jej prac znajduje się w prywatnych kolekcjach koneserów, a część w zbiorach, m.in. Muzeum Papiernictwa w Dusznikach Zdroju.

Twórczość literacka to trzeci równorzędny kierunek działań Anety Skarżyński. Jest powieściopisarką. W 2008 r. Aneta Skarżyński zdobyła wyróżnienie na Międzynarodowym Konkursie Literackim im. Z. Herberta w Londynie.

Dorobek twórczy artystki, wszechstronne umiejętności, różnorodne formy aktywności w zakresie sztuki w połączeniu ze współpracą i patronatem ze strony Fundacji Polonia Union służą rozwojowi oraz promocji sztuki wiecznie żywej, a nade wszystko ponadczasowej.

więcej na: https://aneta-skarzynski.wixsite.com/arts/artystka

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here