Achtung amerikanische Spione! Merkel przejmuje Europę! Stany Zjednoczone szpiegowały wysokich rangą polityków w krajach europejskich. Na liście znajdują się Norwegia, Niemcy, Szwecja i Francja.

Na liście krajów szpiegowanych nie ma Polski.  Polskiego kociołka w piekle pilnować nie trzeba. Polakom w amerykańskim piekiełku jest dobrze. Jesteśmy najlepszym w świecie i najwierniejszym sojusznikiem Ameryki. Nasza niewolnicza, masochistyczna miłość do USA sprowadza się nie tylko do świadczenia naszym okupantom perwersyjnych pieszczot, ale i do tego, że najwięcej za te wątpliwe przyjemności płacimy.

Fakt szpiegowania polityków europejskich przez USA znany był od dawna. Pytaniem jest, dlaczego teraz nagle stało się to problemem?

Śmierci mózgowej NATO nie zauważono tylko w Warszawie. Upadek Ameryki od dawna dla wszystkich poza Warszawą jest oczywisty. Nawet dla Izraela. W światowej strategii Niemcy postawiły na Pekin.

Niemiecki rząd oficjalnie nie komentuje afery podsłuchowej. Kanclerz Merkel udaje, że  dowiedziała się o sprawie dopiero z pytań dziennikarzy.

Rzecznik niemieckiego rządu Steffen Seibert nie chciał komentować sprawy na konferencji prasowej doniesień mediów, ale powtórzył, że Angela Merkel dowiedziała się o sprawie dopiero z pytań dziennikarzy prowadzących research.  Seibert oznajmił, że rząd w Berlinie przyjął do wiadomości te doniesienia i „jest w kontakcie z wszystkimi odpowiednimi krajowymi i międzynarodowymi placówkami w celu ich wyjaśnienia”. Rząd Niemiec z zasady nie wypowiada się publicznie na temat ewentualnych czynności wywiadowczych – podkreślił Seibert.

W 2013 roku amerykański sygnalista Edward Snowden ujawnił masowe szpiegowanie na globalną skalę przez NSA. Teraz dziewięć źródeł niezależnie od siebie potwierdziło dziennikarzom, że podsłuch odbył się z pomocą duńskiego wywiadu wojskowego FE. Jak informują media uczestniczące w dziennikarskim śledztwie, NSA uzyskała dostęp do telefonów polityków najwyraźniej za pośrednictwem programu szpiegowskiego FE.

Zakres współpracy duńsko-amerykańskiej nie jest do tej pory znany. Także to, że oprócz Angeli Merkel i Steinmeiera, podsłuchiwany był także Steinbrueck. Wszystko wskazuje na to, że Niemcy ostatecznie jednak wygrają II Wojnę Światową…

A Polska, jak to Polska, poniesie największe ofiary. Polacy zapłacą największą cenę. Będą cierpieć. Będziemy cierpieć. Cierpienie uszlachetnia i doskonale kompensuje braki w myśleniu…

Bogdan Kulas

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here