Norweski minister zdrowia Bent Høie zapowiedział zniesienie wszelkich covidowych restrykcji do końca września. Pomimo wzrastającej liczby lokalnych zakażeń i pomimo niezadawalającego do końca poziomu wyszczepień Norwegia kończy pandemię.

– Musimy normalnie żyć. Ludzie zawsze będą chorować i będą umierać. Musimy jednak wrócić do normalnego życia bez restrykcji. Powrót do normalności jest celem rządu.

– Czy rzeczywiście wszystkie restrykcje znikną w ciągu miesiąca?

– Ludzie otrzymali ofertę szczepień. Ci, co chcieli, mogli się zaszczepić. Obecnie musimy wrócić już do normalnego życia. Będziemy żyć dalej z wirusem. Będą nowe zakażenia. Niektórzy będą poważnie chorzy.

– Niektórzy nie chcą, niektórzy nie mogą się zaszczepić?

– Rozważmy, czy chcemy żyć w świecie tak wielu restrykcji tak długo, jak długo wirus istnieje, czyli realnie już na zawsze? Nie, absolutnie nie! Taki świat pełen restrykcji jest sam w sobie szkodliwy dla zdrowia! Zdrowie to nie tylko kwestia zakażeń. Zdrowie to możliwość dobrego życia… Wszyscy dostali możliwość zaszczepienia. Jeśli nie pozbyliśmy się wirusa, to musimy z nim żyć, tak, jak z innymi chorobami.

– Wirus będzie się szerzył i mutował w świecie. Przyjdą nowe odmiany. Co wtedy?

– Wracamy do normalności, może ze zwiększoną gotowością. Wirusy mutują. Trzeba pracować nad nowymi szczepionkami. Będziemy współpracować z Unią Europejską.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here