Делегація ГО «Центр українсько-польської міжрегіональної співпраці» відвідала в Любліні міжнародну конференцію, присвячену століттю Східних Торгів у Львові.

16-17 вересня 2021 року в м. Любліні (Республіка Польща) відбулася міжнародна конференція, присвячена століттю Східних Торгів у Львові. ЇЇ назва була «1921-2021. Східні Торги у Львові. Традиція. Культура. Бізнес.» Ця подія відзначає 100 річницю створення у Львові економічної ініціативи, що мала служити пропаганді сучасних економічних досягнень тогочасної польської держави, як в середині країни так і на зовнішньому ринку. Східні Торги розміщувалися на території Стрийського парку і використовували в значній мірі приміщення, котрі були побудовані наприкінці ХІХ століття для загальної крайової виставки, яка була ще створена в період Австро-Угорської монархії.
Місто Львів під час проведення Східних торгів ставав важливим місцем зустрічі різних представників бізнесу, торгівлі, науки, культури тогочасної польської держави, а також і сусідніх країн.
Торги відбувалися в 1921-1938 роках. В той час участь у Східних Торгах взяли 34 держави тогочасного світу, в т.ч. такі віддалені держави, як Японія, Китай, Єгипет, не говорячи вже про сусідні країни: Німеччина, Чехословаччина, Румунія, а навіть один раз брала участь і Радянська Росія. В останньому році дії Східних Торгів були представлені товари 1894 виробників з цілого світу. Люблінська наукова конференція вшанувала велику економічну ініціативу, що мала значний вплив на розвиток економіки теперішньої Польщі, а також і України. В ній взяли участь визначні науковці, що досліджують історію, історію економіки, історію культури та інше. Серед них можна згадати професорів Ришарда Щигела, Чеслава Партача, Станіслава Нічея, Тадеуша Трайдоса та інших. Були обговорені питання, що стосувалися економічного та історичного розвитку Львова, значення міста та Львівщини в житті тогочасної Польської держави, розвитку економічних ініціатив, якими була загальна крайова виставка і Східні Торги. Були обговорені окремі питання, що стосувалися проведення торгів, їх специфіки, а також окремих елементів пов’язаних з історією цієї події.
На закінчення конференції відбулася неформальна зустріч, присвячена передвоєнному Львову, його культурі, кухні в ході якої між іншим пройшла презентація відомої марки горілчаних виробів Бачевський. Виконувались традиційні львівські передвоєнні пісні. Делегація громадської організації Центр українсько-польської міжрегіональної співпраці (м. Луцьк) була запрошена як гість даної події і долучилася до її проведення.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here