„Nic nowego pod słońcem” to spektakl złożony z tekstów Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, Mariana Hemara, Jerzego Jurandota, Bolesława Leśmiana czy Juliana Tuwima.

Wieczór doskonałych utworów literackich okraszonych zabawnym komentarzem i refleksją Sławomira Hollanda, który z wdziękiem kulturalnego, eleganckiego inteligenta międzywojnia wprowadza nas w atmosferę liryki, satyry i kabaretu. Spostrzeżenia twórców dwudziestolecia okazują się dziś wyjątkowo aktualne, zaś aktor spontanicznie i brawurowo dzieli się z widzami przemyśleniami na temat motywu przewodniego spektaklu: nic nowego pod słońcem…

Sławomir Holland – aktor teatralny, radiowy, filmowy i telewizyjny, absolwent wrocławskiej szkoły teatralnej. Współpracował z wieloma stołecznymi scenami, m.in. z Teatrem Ateneum. Ma w swoim dorobku szereg głównych i znaczących ról teatralnych oraz udział w ponad stu filmach i serialach telewizyjnych, m.in. M jak miłość, Ojciec Mateusz, Ranczo, Na dobre i na złe, Stulecie Winnych, Osiecka i in. Spektakl „Nic nowego pod słońcem” w jego wykonaniu został nagrodzony w 2012 roku Złotym Liściem Retro.” Aktor prezentował go w dziesiątkach miejsce w Polsce i za granicą. W Norwegii przedstawi go po raz pierwszy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here