ORLEN to zaledwie 27% skarb państwa ! A jednak to ORLEN wchłania i doprowadza do sprzedaży dorobku Polaków !

… i znowu ZWIĄZKI ZAWODOWE “się zasłużyły” – podpisały porozumienie o 3 latach gwarancji zatrudnienia oraz wypłacie jednorazowego świadczenia dla pracowników ze stażem min. 1 rok pracy, a wszystko w zamian za utratę własności wszystkich Polaków.

Środki zaradcze nakazane przez KE dla fuzji Orlenu z Lotosem obejmują zbycie 30 proc. udziałów w gdańskiej rafinerii oraz 389 istniejących stacji paliw z 14 umowami dzierżawy dotyczącymi nowych stacji paliw. To jednak nie wszystko. Aktywów Lotosu do sprzedaży jest znacznie więcej. Chodzi m.in. o zbycie firm: Lotos Biopaliwa, Lotos Terminale, Lotos Infrastruktura, Lotos Paliwa. Ponadto nowych nabywców muszą znaleźć aktywa obejmujące hurtową sprzedaż paliw oraz zakłady produkcyjne w Czechowicach-Dziedzicach i Jaśle. Lotos posiada tylko rafinerię w Gdańsku, która jest jednak jedną z najbardziej efektywnych w całej Europie !!! Ponadto, w przeciwieństwie do obiektów posiadanych przez Orlen, znajduje się ona blisko morskiego portu, co znacząco ułatwia handel i logistykę ropy i paliw !!! 

Poza ceną sprzedawanych aktywów najważniejsze jest, na jak długo Orlen wynegocjował  zakaz ich odsprzedaż przez zagraniczne firmy !!!

Źródło: Grupa LOTOS https://youtu.be/-agOLRevEcc 26.08.2021 Tytuł oryginału: Projekty inwestycyjne LOTOSU

______________________________________________________________________

Obywatelski Komitet Obrony Polskich Zasobów Naturalnych

Polska, pod względem surowcowym jest najbogatszym krajem Europy. W trosce o własność, prawa obywatelskie, rozwój i przyszłość pokoleń, uznając, że władza zwierzchnia w Rzeczypospolitej Polskiej, złoża, ziemia, woda, lasy, wszystkie aktywa państwowe należą do Narodu Polskiego ustanowiliśmy Stowarzyszenie Obywatelski Komitet Obrony Polskich Zasobów Naturalnych. Dołącz, propaguj i wspieraj konstytucyjne Uwłaszczenie Narodu Polskiego na Zasobach oraz realizację eksperckich projektów OKOPZN, jak dywidenda z zasobów dla godnego życia w suwerennej Polsce ! Informacje Programowe i Rejestracyjne https://vk.com/@okopzn-okopzn-dodatko… Adres mail Stowarzyszenia OKOPZN : OKOPZN.RP@protonmail.com Zaawansowanie naszych projektów dla Polski wymaga teraz udziału nas wszystkich ! W OKOPZN  bardzo cenimy współpracę, dorobek i doświadczenie dr Wojciecha Błasiaka  ekonomisty, socjologa, dr n. społecznych, niezależnego naukowca, publicysty, działacza Ruchu JOW – zachęcamy do kupienia , szczególnie aktualnej, merytorycznej książki ZDRADA WĘGLOWA I JEJ NARODOWA ALTERNATYWA / Niszczenie polskiego górnictwa węglowego a narodowa strategia rozwoju Polski – Książka liczy 370 stron. Cena 45 zł wraz z opłatą wysyłki pocztowej. Zamówienia mailem na adres: siedemdni97@gmail.com. Dedykacja autora na życzenie zamawiającego. Dr Wojciech Błasiak na FB https://www.facebook.com/profile.php?… Dr Wojciech Błasiak wystąpienie w sejmie wraz z OKOPZN w obronie sektora strategicznego dla Polski – górnictwa węgla kamiennego https://youtu.be/te8UgyFGdcU

 

Wsparcie dla naszej działalności: Obywatelski Komitet Obrony Polskich Zasobów Naturalnych ( PKO BP S.A. ) 51 1020 2498 0000 8702 0729 0556 Tytuł wpłaty dowolnej kwoty: DAROWIZNA

Przelew z zagranicy: IBAN – PL51 1020 2498 0000 8702 0729 0556 (SWIFT : BPKOPLPW )

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here