W całym tym konflikcie mamy dwugłos. Jedni uważają, że Putin już się nie cofnie, a inwazja na Ukrainę to być może dosłownie kwestia najbliższych dni. Inni znowuż podkreślają, że konflikt na pewno da się załagodzić, a Rosja celowo gra na nerwach zachodu- ponieważ generuje to jeszcze większą inflację, obawy o inwestycje w niepewnych czasach, a dodatkowo destabilizuje Ukrainę.

W tym świetle ukraiński prezydent jawi się jako postać słaba, a władze jako nieudolne – dla Rosji jest to bardzo ważny aspekty, ponieważ gdyby miała swoich ludzi w Kijowie stworzyłaby sobie podobny bufor jak ten w przypadku niemal całkowicie uległej Białorusi. Co ciekawe Rosja rozkazała nawet swoim służbom wywiadowczym werbunek obecnych i byłych członków ukraińskich władz, by przygotować przejęcie władzy na Ukrainie i objąć kontrolę nad infrastrukturą krytyczną wraz z rosyjskimi siłami okupacyjnymi. W centrum tych wysiłków znalazły się takie postacie jak Taras Kozak i Ołeh Wołoszyn, dwaj obecni członkowie ukraińskiego parlamentu z partii przewodzonej przez Wiktora Medwedczuka. Co na to NATO oraz Polska- jakie konsekwencje nas czekają?

⏱ ETAPY ODCINKA:

0:00 Wstęp

2:33 kilka słów ode mnie

3:26 Spotkanie ławrow-blinken

3:48 Wołodymyr Zełenski – uspokaja ukraińców

5:00 Planowany zamach stanu w Kijowie

6:57 Możliwe scenariusze Wojny Ukrainy i Rosji – Ukraina konsekwencje 9:22 Zniszczenia Donbasu

12:04 Straty Rosji na wojnie z Ukrainą

15:00 NATO i Polska – wojna Rosji i Białorusi, skutki JESTEM TEŻ TUTAJ razem z NASZĄ SPOŁECZNOŚCIĄ, której TY też możesz być częścią! 📸

Instagram: https://www.instagram.com/globalista_… 🌍 DISCORD: https://discord.gg/4zfFkXaJT6

➡️ TikTok: globalista_yt #Polska #Rosja #Ukraina

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here