W dzisiejszym Przeglądzie Pacyficznym mówię dużo o mapach. Zaczynam od interpretacji mapy Europy, na którą zostaje naniesiony w stosunku 1:1 mapa Chile (jest to korytarz o szerokości trasy Warszawa-Konin i długości o Libię po granicę norwesko-rosyjską na północy Półwyspu Skandynawskiego).

Dla zainteresowanych www.thetrusize.com

Poruszam też kwestie demografii i liczby ludności Rosji i Bangladeszu zamieszkujących obszaru o diametralnie różnej wielkości.

Na końcu odcinka mówię o powrocie geopolityki i wielkiej rozgrywce w Eurazji, czyli wypchnięciu USA z jej centrum na obrzeża, którymi są Tajwan, Morze Południowochińskie, Iran, oraz Ukraina, pojawieniu się Turcji jako istotnego gracza, a także Rosji i Chinach zainteresowanych rozpraszaniem siły Stanów Zjednoczonych na dwóch krańcach kontynentu euroazjatyckiego.

Co to oznacza dla Polski? O tym także więcej w tym odcinku.

Tradycyjnie polecam książkę: www.bizneswchinach.pl Linki, które mogą być przydatne: Chile przeniesione do Europy ( obszar tego kraju naniesiony na mapę Europy w stosunku 1:1): https://twitter.com/RadekPyffel/statu… Rosja i Bangladesz https://twitter.com/RadekPyffel/statu… Nowa stolica Indonezji: https://www.youtube.com/watch?v=g3SSX…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here