USA nie chcą samolotów Kaczyńskiego… Jak Polacy chcą ginąć dla Ukrainy, to niech giną sami!  Ameryka do Wojny z Rosją nie wchodzi. USA odrzuciły polską propozycję przekazania myśliwców Ukrainie.

Amerykanie nie chcą brać odpowiedzialności za polską głupotę i tendencje samobójcze Jarosława Kaczyńskiego. Jak Warszawa chce Wojny z Rosją i Smoleńska dla wszystkich Polaków, to ma do tego suwerenne Prawo! Oddanie polskich MiG-ów do dyspozycji USA i ich start z bazy USA-NATO w Ramstein budzi poważne obawy dla całego Sojuszu Atlantyckiego — powiedział we wtorek rzecznik Pentagonu John Kirby, odnosząc się do polskiej oferty przekazania myśliwców. Jak dodał, że nie widzi on dla takiej propozycji rzeczowego uzasadnienia.

Kirby dyplomatycznie skomentował polityczny debilizm i samobójcze pomysły Jarosława Kaczyńskiego.

“Perspektywa myśliwców » w dyspozycji rządu Stanów Zjednoczonych Ameryki« startujących z bazy USA-NATO w Niemczech, by wyleciały w kontestowaną przestrzeń powietrzną […] budzi poważne obawy dla całego Paktu Północnoatlantyckiego. Po prostu nie jest dla nas jasne, by istniało dla tego jakieś rzeczowe uzasadnienie” — oznajmił Kirby w oświadczeniu. Dodał, że choć rozmowy z Polską i innymi sojusznikami na temat samolotów i związanych z nimi “trudnych wyzwań logistycznych” nadal trwają, to uważa, że polska propozycja jest nie do zaakceptowania.

Kirby podkreślił, że ogłoszona we wtorek przez polski MSZ oferta oddania MiG-ów Stanom Zjednoczonym, by, za ich pośrednictwem, udostępnić je Ukrainie pokazuje, jak skomplikowana jest to sprawa. Zaznaczył przy tym, że “decyzja o tym, czy przekazać polskie samoloty Ukrainie ostatecznie należy do polskiego rządu”. Jak Polacy chcą się włączyć do Wojny i uczynić z Warszawy nowy Kijów, to mają do tego absolutnie pełne prawo.

Samobójstwo jest potępianym przez Kościół ciężkim grzechem, ale odebranie sobie życia, eutanazja nie jest w Europie zakazana.

Bogdan Kulas

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here