Wraca inicjatywa budowy fabryki innowacyjnych 'unitów” mieszkalnych przeznaczonych dla uchodźców i ofiar klęsk żywiołowych na Lubelszczyźnie.

„Domum Populi” to amerykańska firma budowlana z siedzibą w Alabama oraz New Jersey. Po spotkaniu w Oslo prezesa zarządu Domum Populi Kaza Zaniewskiego z Włodzimierzem Szczepaniakiem, prezesem Związku Przedsiębiorców Polaków Ukrainy w 2019 roku planowano utworzenie fabryki pod Kijowem i na Lubelszczyźnie.

Pod budowę innowacyjnej osady PolskSenter przeznaczył w Norwegii atrakcyjny grunt nad jeziorem na trasie z Oslo na lotnisko Sandefjord. Egzemplarz pokazowy DomumPopuli w wersji mini stoi w Lublinie przy ulicy Osmolickiej.

Po przerwie spowodowanej pandemią DomumPopuli w Alabamie wróciło do produkcji. Prezes Kaz Zaniewski zaznaczał w styczniu, że w 2022 roku będzie się koncentrować głównie na rynku amerykańskim, ale mając na uwadze wojnę na Ukrainie należy przewidywać powrót do koncepcji budowy fabryki w Europie Środkowo-Wschodniej.

2 KOMENTARZE

  1. Słowa mają ogromną moc, Ja bardzo w to wierzę. Mogą inspirować, dawać motywację lub pocieszenie, a gdy go potrzeba. Czasem w jednym zdaniu jak zaklęta jest mądrość, której szukamy w życiu przez bardzo długi czas. zapraszam do siebie 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here