Przedsiębiorca, dziennikarz, filantrop, polityk i działacz polonijny w jednej osobie. Włodzimierz Szczepaniak prowadzi liczne biznesy o zasięgu międzynarodowym. Jest prezesem Związku Przedsiębiorców Polaków Ukrainy – organizacji społecznej zarejestrowanej w Kijowie w 2011 roku, skupiającej kilkaset firm.

Celem ZPPU jest zjednoczenie przedsiębiorców Ukrainy polskiego pochodzenia oraz przedsiębiorców innych narodowości w jeden ogólnoukraiński zespół.

Włodzimierz Szczepaniak i Hubert Gorczyca na XXI Światowej Konferencji Gospodarczej Polonii

Włodzimierz Szczepaniak przeszedł do historii jako główny sponsor uroczystej Gali XXX – lecia Związku Polaków na Ukrainie w listopadzie 2018 roku zorganizowanej w Kijowie z okazji stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Lista działań charytatywnych oraz pro publico bono Włodzimierza Szczepaniaka jest jednak znacznie dłuższa i dotyczy nie tylko Polaków mieszkających na Ukrainie.

Na konferencji chrześcijańskich przedsiębiorców w  2018 roku w Częstochowie Włodzimierz Szczepaniak podjął się budowy na Ukrainie ruchu Europa Christi, zaś na Forum Polonijnym w WSKSiK w Toruniu w kwietniu 2019 roku przedstawił dwie inicjatywy: budowy Domu Polskiego i pomnika papieża św. Jana Pawła II w Kijowie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here