Ukraina krwawi. O trudnej sytuacji w ukraińskiej armii donosiły  brytyjskie media, w tym „The Telegraph” i „The Independent”.

Powołując się na informacje zachodnich wywiadów, ale też ukraińskich służb, media informowały o rosnącej liczbie przypadków dezercji w ukraińskiej armii.

Morale ukraińskich obrońców ma spadać w obliczu ogromnej przewagi militarnej Rosjan w Donbasie. W przypadku artylerii ma ona wynosić 20:1, a jeśli chodzi o amunicję – 40:1. Na całej linii frontu Ukraińcy znajdują się pod bardzo niszczycielskim ostrzałem Rosjan. Ciężka sytuacja jest w Siewierodoniecku,  okrążonym przez Rosjan.

„Na tym etapie Ukraina przegrywa wojnę. Powtarzanie przez profesorów, ekspertów, dziennikarzy, polityków od kilku miesięcy, że Ukraina świetnie wygrywa wojnę, ponieważ Rosjanie idą wolniej naprzód niż zakładały ich plany – nie sprawdza się. Nie ma się co pocieszać, jest jak jest – mówi gen. Bogusław Pacek. I dodaje: To nie znaczy, że należy odmówić Ukraińcom heroizmu i realizacji głównego celu. Rzadko o nim mówimy: celem tej operacji jest osłabienie Rosji. I ten cel Ukraińcy realizują świetnie.”

Bogdan Kulas

źródło: RMF24

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here