Zachodni politycy obiecują dalsze wsparcie dla Ukrainy. Emmanuel Macron, Olaf Scholz i inni zachodni przywódcy zobowiązali się do dalszego wsparcia dla Ukrainy w przemówieniach wideo na sierpniowej konferencji.

Za NTB:

Konferencja w sprawie anektowanego Półwyspu Krymskiego odbyła się w stolicy Ukrainy, Kijowie. Prezydent Wołodymyr Zelenskyj i jego polski kolega Andrzej Duda uczestniczyli fizycznie w stolicy Ukrainy.  Inni politycy przemawiali na konferencji w formie video.

– Mogę Państwa zapewnić, że Niemcy będą twardo stać po stronie Ukrainy, dopóki Ukraina będzie potrzebować wsparcia – deklarował kanclerz Olaf Scholz. Ustępujący premier Wielkiej Brytanii Borys Johnson ostrzegł Władimira Putina przed próbami przyłączenia kolejnych części Ukrainy do Rosji. – Putin planuje więcej aneksji i fałszywych referendów.  Nigdy nie było tak ważne, aby stać razem – powiedział Johnson. Macron obiecał, że UE jeszcze długo będzie wspierać Ukrainę. Jak długo – tego nie powiedział.

Czy Wojna na Ukrainie będzie trwała aż do ostatniego Ukraińca a potem do ostatniego Polaka?

W urzędach w Warszawie o książeczkę wojskową pytają nawet takich dziadków, sześćdziesięciolatków jak ja. W najbliższym otoczeniu Antoniego Maciarewicza głośno już mówią o Wojnie we wrześniu. Komu potrzebna jest ta Wojna? Wojną można wiele wytłumaczyć i przykryć można wiele rzeczy. Wojna może być pomocna rządowi w zachowaniu Władzy.

Tylko, czy ta Wojna jest potrzebna Polakom?

Czy Ukraina naprawdę ma szansę odzyskać Krym i zachować Donieck? Czy Panowie Duda i Zełenski naprawdę potrafią tego dokonać? Zastrzelą gada Putina jak rewolwerowcy na Dzikim Zachodzie i uwolnią świat od potwora? Dlaczego psychopata Putin nie miałby użyć broni nuklearnej w przypadku niepowodzeń w tej Wojnie?

Zełenski to nienajgorszy aktor, ale cały show, a szczególnie polski w nim udział jest niestety tragifarsą. Wkrótce przyjdzie zima. Będzie zimno. To wiemy, ale więcej nie wiemy. Czy Niemcy odpalą wtedy Nordstream 2,  Amerykanie zawrą z Rosją ciche porozumienie w sprawie Chin? Biden zgodzi się na żądanie Scholza, aby autorytarne rządy Kaczyńskiego w Warszawie zastąpić zarządem komisarycznym Tuska?

Samotność Dudy i Zełenskiego na zdjęciu z Kijowa świadczy o tym, że tak to się skończy.

Lepsze jednak to niż spadające na Warszawę rakiety.

Bogdan Kulas

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here