W Polsce znajdują się gigantyczne złoża, z których nie korzystamy. Pod naszymi stopami znajdują się prawie wszystkie pierwiastki z tablicy okresowej i to w dużych ilościach.

Dlaczego nie eksploatujemy tych złóż w należyty sposób? Dlaczego nie jesteśmy dzięki nim bogaci? Czy działania te blokowane są przez obcy lobbing, któremu zależy żeby Polska kupowała surowce zza granicy zamiast samemu je eksportowała? Czy może chodzi o niegospodarność naszych przywódców? Jak wielki majątek skrywa nasza ziemia i co najważniejsze – co tak naprawdę możemy z tym zrobić?

Na ten temat porozmawiam z inż. Krzysztofem Tytko, który od ponad 50 lat zajmuje się wydobyciem, a także działa na rzecz inicjatywy o nazwie Obywatelski Komitet Obrony Polskich Zasobów Naturalnych.

?POLECAM RÓWNIEŻ NASTĘPUJĄCE PUBLIKACJE: ✅Stowarzyszenie OKOPZN – misja DZIAŁALNOŚĆ cel – https://youtu.be/WrDobvjW840 ✅Polskie Zasoby Naturalne – Nie daj się okradać! – https://youtu.be/yUgtktMZz8A ✅Polska to najbogatszy kraj Europy i będziemy z tego korzystać ! Wspieraj OKOPZN i własny dobrobyt ! – https://youtu.be/IF4oZ5Q41Kc SOCIAL MEDIA KOMITETU: www.facebook.com/okopzn vk.com/okopzn youtube.com/okopzn OKOPZN tworzy w Sejmie : 1. sejm.gov.pl Parlamentarny Zespół ds. Zapewnienia Bezpieczeństwa Energetycznego Polski oraz OZE. 2. Parlamentarny Zespół ds. Bogactw Naturalnych i Aktywów Narodowych. 3. Parlamentarny Zespół ds. Kopalni Krupiński i technologii podziemnego zgazowania węgla. ? Mapka, która posłużyła do zobrazowania umiejscowienia naszych złóż pochodzi ze strony www.mundosklep.pl Jeśli potrzebujesz takiej mapy, to możesz się pod tym adresem zaopatrzyć.

Subskrybuj: https://www.youtube.com/channel/UCyHV… ?Instagram: https://www.instagram.com/dla_pieniedzy/ Pytania i prowadzenie wywiadu: Paweł Svinarski Zdjęcia: Filip Bany Montaż: Filip Bany i Paweł Svinarski Miniaturka: Dawid Borowski i Paweł Svinarski współpraca komercyjna: wspolpraca@dlapieniedzy.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here