Aresztowanie 71- letniego niemieckiego arystokraty, oskarżonego o chęć zbrojnego ataku na Reichstag po raz kolejny uświadamia nam jak wielkie znaczenie dla polityki światowej mają tzw. teorie spiskowe.  Jak bardzo niebezpieczną rzeczą jest je nie tylko głosić, ale nawet tylko znać.

Pochodzący ze starego rodu niemiecki arystokrata, 71 letni sędzia, Heinrich XIII książę Reuss został uznany za prowodyra i wodza grupy terrorystycznej, która według prokuratora generalnego poczyniła „konkretne przygotowania” do „siłowego wejścia do niemieckiego Bundestagu z niewielką grupą zbrojną”, celem przejęcia władzy drogą zbrojnego zamachu i wskrzeszenia nowej, wielkiej, niemieckiej Rzeszy.

Książę puczysta chciał stanąć na czele nowowskrzeszonej przez niego Rzeszy i niemieckie służby mu to w ostatniej chwili udaremniły?

Gdyby historia nie była prawdziwa to można by ją było uznać za kiepski scenariusz kiepskiego filmu sensacyjnego.

Jaka może być faktyczna przyczyna aresztowania księcia 800-letniego rodu Reussów, który był kiedyś jednym z najważniejszych rodów Świętego Cesarstwa Rzymskiego?

Henryk XIII książę Reuss głosił niestety antysemickie teorie spiskowe. W jego ocenie za przewrotami takimi jak rewolucja francuska stali „przedstawiciele dynastii Rothschildów”, reżim Hitlera był finansowany przez USA, a wojny były wszczynane „w celu dalszego rozprzestrzeniania się ludności żydowskiej”.

Czy Żydzi rządzą światem?

Teorie, że światem rządzą Żydzi znamy od dawna.  Temat ten stał się jednak bardziej aktualny w związku z wybuchem Wojny na Ukrainie. Można domniemywać, że teorie spiskowe mogły być nawet przyczyną wybuchu tej Wojny.

Oczy Rosjanom na teorie spiskowe otworzyła, nieznana wcześniej politolog rosyjskiej Wojskowej Akademii Sił Zbrojnych Federacji Rosyjskiej, Tatiana Graczowa.  Uczyniła to w swoich dwóch książkach: „Niewidzialna Chazaria” i „Święta Ruś przeciwko Chazarii”.

Według Graczowej, „wiele historycznych faktów potwierdza, iż od końca osiemnastego wieku wszystkie światowe przewroty i wojny były dziełem Rothschildów. Klan ten stanowił światowe kierownictwo niewidzialnej Chazarii. Ich dziełem była I Wojna Światowa z 10 milionami zabitych, rewolucja w Rosji z 30 milionami ofiar, a także II Wojna Światowa. Oni finansowali nawet Hitlera, dokonując strasznego przestępstwa nawet wobec własnego narodu, doprowadzając do zagłady milionów swoich współwyznawców. Rewolucję w Rosji finansowały także banki Chazarii – Rotchild-Rockefeller. Klan Rothschildów stał także za zamordowaniem ostatniego cara w Rosji. Klan ten zmierza również do wywołania III wojny światowej, głównie skierowanej przeciwko Rosji, ostoi prawdziwej wiary i tradycyjnej narodowej państwowości. Unia Europejska jednocząca narody, likwidująca gospodarki narodowe, wprowadzająca swobodę zachowań w zakresie homoseksualizmu, aborcji, oraz pełnej laicyzacji państw – to nic innego jak realizacja dawno ustalonych planów Chazarii, prowadzących do stworzenia w świecie Globalnego Kaganatu.”

W mediach społecznościowych krążą materiały, inspirowane propagandą rosyjską. Wiążą one atak Rosji na Ukrainę z teorią spiskową, według której Żydzi chcą przenieść państwo Izrael na tereny południowo-wschodniej Ukrainy. 

Izraelczycy, zdając sobie sprawę z zagrożenia wojną z państwami arabskimi, rzekomo od lat szukali miejsca, do którego mogliby się przenieść z Bliskiego Wschodu. Wybór miał paść na Ukrainę, a konkretnie na tereny byłego Państwa Chazarskiego. O tym, że Izrael przestanie istnieć mówił sam Henry Kissinger. Tymczasem na drodze do odbudowy Państwa Chazarskiego na Ukrainie stanęła Święta Ruś, za reprezentację której uważa się dziś Rosja. Religijny fundament Rusi został zbudowany przez Bizancjum.  Ruś późno przyswoiła wiarę chrześcijańską, lecz uczyniła to z takim ferworem i szczerością, że uważa się za najbardziej błogosławioną, za ulubienicę Chrystusa. Walcząc z Tatarami lub cierpiąc w ich jarzmie, wielu książąt poniosło śmierć i zostało natychmiast uznanych za męczenników za wiarę.

Autorka „Niewidzialnej Chazarii” tłumaczy, że najpewniejszą drogę, uniknięcia zakusów sił zła na rosyjskie dusze jest powrót do wiary ojców, powrót do Prawosławia. 

„Chrystus mówił: „Zbuduję Kościół Mój i wrota piekielne nie pokonają go”. Najsilniejszą osłoną przed złem jest modlitwa”, do której autorka wzywa cały naród rosyjski, który dziś znalazł się na celowniku niewidzialnej Chazarii.  „Konieczna jest aktywizacja Cerkwi Prawosławnej i wszystkich, jeszcze nie skażonych przez Zachód, sił narodu.” Głównie więc apel ten kierowany jest do swojego narodu. I jest to kolejny fenomen autorki, niektórzy upatrują w tym palec Boży – powiązania zbliżającego się zagrożenia z koniecznością powrotu Rosji do czasów Świętej Rusi. Pomimo wielu negatywnych zjawisk występujących w tym narodzie – powszechne pijaństwo, narkomania, upadek moralny itp. możemy jednak dostrzec iskierkę nadziei, że apelu tego usłucha wielu mieszkańców tego kraju. Modli się o to Cerkiew, modli się rzesza mnichów, a przede wszystkim niezliczone grono jej świętych. „Nieraz już Rosja wychodziła z opresji, zagrażającej nawet jej egzystencji. Za nią stała i stoi jej wielka Orędowniczka przed Tronem Bożym – Przenajświętsza Matka Boża i do niej naród rosyjski i my wszyscy powinniśmy kierować nasze modlitwy i błagania o ratunek”.

Czy ratunek dla Rusi przyjdzie z Północy?

W IX wieku Wikingowie wysyłali swoje floty w dół Wołgi i Donu, atakując Chazarii.

Norwegowie zwani „Rusami”, przodkowie władców Rusi zyskali przewagę i Chazaria upadła. Rusowie zawarli sojusz z tradycyjnym sojusznikiem Chazarii, Bizancjum i w 1016 AD razem odważnie napadli na Chazarię i ją skutecznie podbili, doprowadzając do końca autonomii jednego z najpotężniejszych i strategicznych ludów starożytnego świata. Ostatecznie Chazarię dobiły najazdy tatarskie i zmusiły Chazarów do ucieczki na tereny Litwy i Polski. Czy śmiertelny cios Chazarii i jej planom zadadzą znowu Ludzie Północy za pośrednictwem Północnego Atlantyckiego Paktu?

Jak zakończy się ta chazarska Wojna na Ukrainie?

Wypełniona sala uniwersytecka w Oslo powitała oklaskami sekretarza generalnego NATO. Jak według Sekretarza Generalnego skończy się Wojna na Ukrainie? W ostatnich miesiącach pojawiły się pogłoski o negocjacjach pokojowych za zamkniętymi drzwiami.  Kilka przecieków w głównych amerykańskich mediach jednocześnie wskazywało, że niektórzy chcą rozpocząć negocjacje.

Prezydent Francji udzielił wywiadu, który wywołał oburzenie na Ukrainie.  

Emmanuel Macron powiedział, że nadszedł czas, aby przygotować gwarancje, które trzeba będzie dać Rosji w dniu, w którym zasiądą do stołu negocjacyjnego. Jens Stoltenberg też uważa, że wojna zakończy się wokół stołu negocjacyjnego. Szef NATO przestrzegł przed niedocenianiem siły bojowej Rosjan.  Mówi, że nic nie wskazuje na to, by Putin zrezygnował z celu, jakim jest przejęcie kontroli nad Ukrainą.

– No cóż, mogą popełniać błędy, wykazywać się słabym przywództwem i moralnością, ale mają wolę zadawania cierpienia przeciwnikom i sobie.

– Teraz Rosjanie próbują zamrozić konflikt, żeby się przegrupować i wrócić twardo na wiosnę. Putin stwierdził również, że przewiduje przedłużającą się wojnę.  On się nie spieszy.

NATO naciska na negocjacje. Amerykanie osiągnęli swoje cele w Wojnie na Ukrainie i nie chcą jej kontynuowania. Joe Biden nie zgadza się na eskalację Wojny metodą prowokacji a ’la rakiety w Przewodowie.

Czy Polska wejdzie do Wojny?

Ostatnią szansą Kijowa w podtrzymaniu Wojny jest wciągnięcie w Wojnę Warszawy. Joe Biden zablokował prowokację z rakietami w Przewodowie. Prowokatorom Wojny pozostał więc już tylko Smoleńsk. Gościem Michała Rachonia w programie TVP Info był Rusłan Stefanczuk, przewodniczący Rady Najwyższej Ukrainy. Rachoń zauważył, że kiedyś prezydent Zełenski mówił już o katastrofie smoleńskiej, w której zginął polski prezydent na terenie Rosji.

– Korzystamy z danych oficjalnych i informacji, które posiadamy, co dotyczy mojego osobistego przekonania, że katastrofa MH-17 i katastrofa smoleńska stały się z udziałem Federacji Rosyjskiej i ich wina powinna być w instytucjach międzynarodowych udowodniona. To, że dzisiaj nazywamy wszystko po imieniu i mówimy, że Federacja Rosyjska jest państwem terrorystycznym, to nie jest z 2022 roku. To państwo zachowuje się tak podczas swojego istnienia. To jest kraj kłamca – powiedział o Rosji Stefanczuk. – Ona nie ma wartości jako państwo, to jest duży rozrabiaka. Ukraina nie ma wątpliwości. To Rosja ponosi odpowiedzialność za Smoleńsk.

Czy rząd Jarosława Kaczyńskiego za sugestią władców Ukrainy wejdzie do Wojny z Rosją celem wymierzenia sprawiedliwości „mordercy” Lecha Kaczyńskiego i innych pasażerów lotu do Smoleńska?

Czy w politycznej historii świata istnieją spiski? Czy był spisek Putina, którego celem było zamordowanie polskiego prezydenta?

Czy jest spisek użycia katastrofy w Smoleńsku dla uwikłania Polski w nuklearny konflikt z Rosją?

Czy Amerykanie drogą spisku i za cenę 5 mld dolarów drogą puczu zdobyli w Kijowie władzę i oddali ją w ręce chazarskich oligarchów? Jak to się dzieje, że chazarscy oligarchowie wspierają na Ukrainie nazistowską ideologię Bandery i Doncowa? Dlaczego Izrael wspiera Putina a nie afiszującego się swoim żydostwem Zełenskiego? Czy znajomość teorii spiskowych pomaga w zrozumieniu rzeczywistości i w odpowiedzi na takie pytania? Odpowiedź pozostawiam już czytelnikom.

Przypominam tylko, że nie tylko głoszenie, ale już sama znajomość teorii spiskowych może być niebezpieczna. Mnie osobiście bardzo niepokoi spisek, mający na celu uwikłanie Polski w Wojnę z Rosją. Staram się robić, co mogę, aby z tym spiskiem walczyć. Z tego powodu spotykają mnie różne represje takie jak Proces Polityczny w Polsce robiony przeciwko mnie przez „świątobliwego” adwokata Jerzego Kwaśniewskiego w imieniu skrajnie judaizującej, syjonistycznej sekty pentakostalnej. No, ale ja świadomość niebezpieczeństwa związanego z teoriami spiskowymi byłem świadom, narzekać więc nie mogę.

Czy Prezydent Kennedy został zamordowany za podjętą próbę powrotu kraju do zdrowej ekonomiki? Czy były przewodniczący Izby Gmin i Minister Spraw Zagranicznych Wielkiej Brytanii – R. Kook został zamordowany w 2005 r. po miesiącu od opublikowania w „Guardian” stosownego oświadczenia na temat nieistnienia Al-kaidy? A dlaczego w Norwegii musiał umrzeć Maksym Kuryś, zamordowany rytualnie ciosem 100 uderzeń noża? Dlaczego nikt poza Hubertem Gorczycą nie zapytał publicznie o jego śmierć?

Zadawanie pytań może być uznane jako teoria spiskowa

Maksym Kuryś udzielił wywiadu Internetowej Telewizji Polonijnej i dlatego musiał umrzeć.

https://itvp.tv/2021/05/13/dlaczego-maksym-kurys-zginal/

Teorie spiskowe są niebezpieczne. Mówienie może być niebezpieczne.  Myślenie jest niebezpieczne. Najlepiej nie czytaj, nie oglądaj i nie myśl, nie próbuj zrozumieć. Jak już zrozumiałeś to nie mów tego głośno. A jak już mówisz to się nie dziw!

Teorie spiskowe są niebezpieczne

Każdy kto się o tym jeszcze nie przekonał, przekona się o tym na pewno. Heinrich XIII książę Reuss nie był ani pierwszy ani nie ostatni. A tak już na poważnie to chciałbym zdeklarować, że nie uważam, aby spiski rządziły światem. Światem rządzi Bóg poprzez ustanowione przez Siebie Prawa. Działanie tych Praw możemy dostrzec obserwując zachodzące w świecie procesy. Spiski mogą pewne procesy przyspieszyć inne zwolnić. Prawdziwe są tylko spiski udane. Udał się spisek wywołania Wojny na Ukrainie.

Czy uda się spisek uwikłania Polaków w tę Wojnę, zależy również od nas.  Czy uda się nam obnażyć całą tę misterną grę obcych agentur? Czy uda się obnażyć tę propagandę podjudzającą do Wojny? Te obrzydliwe wszystkie kłamstwa? Bez Bożej pomocy nie byłoby to możliwe.

Bogdan Kulas

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here