Debata Strategiczna BBN, zatytułowana „Perspektywy po szczycie NATO w Wilnie”, była organizowana w celu przygotowania do szczytu Sojuszu, który odbędzie się w Wilnie w dniach 11-12 lipca 2023 roku. Wydarzenie to było inicjatywą Prezydenta RP, Andrzeja Dudy, który podjął decyzję o prowadzeniu przygotowań do tego ważnego spotkania na najwyższym szczeblu międzynarodowej polityki bezpieczeństwa.

Celem debaty było również omówienie długofalowych kierunków polskiej polityki bezpieczeństwa, zarówno w wymiarze wewnętrznym, jak i międzynarodowym. W szczególności, w kontekście wydarzeń na Ukrainie, debata koncentrowała się na sposobach zabezpieczenia interesów Polski i innych państw Sojuszu przed rosyjską agresją. W trakcie debaty, zaproszeni eksperci i politycy omawiali kluczowe kwestie związane z przyszłością NATO oraz perspektywy dla Polski i innych państw Sojuszu. Wśród poruszanych tematów znalazły się kwestie związane z modernizacją sił zbrojnych, rozwijaniem zdolności obronnych, wzmocnieniem współpracy międzynarodowej, a także zagadnienia związane z cyberbezpieczeństwem i walką z terroryzmem. Debata Strategiczna BBN była ważnym forum dla polskiej elity politycznej i eksperckiej, umożliwiającym dyskusję na temat najważniejszych kwestii związanych z bezpieczeństwem Polski i Sojuszu NATO. Przeprowadzona debata pozwoliła na wypracowanie strategicznych kierunków działań w zakresie polityki bezpieczeństwa, które będą mieć istotne znaczenie dla przyszłości państwa i jego obywateli.

============================================================= Celem kanału jest poszukiwanie osób o otwartych umysłach, którzy bez hejtowania i zbędnej szydery chcą poszerzać horyzonty myślenia na geopolitykę. Piszcie do mnie w tej sprawie na: CePePe@proton.me | W odpowiedzi prześlę Wam link do kanału na discordzie gdzie będziemy mogli wymieniać się opiniami i spostrzerzeniami. =============================================================

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here