End of the Road – How Money Became Worthless – Wall Street jest okupowana. Europa wali się na siebie. Na całym świecie ludzie są ogarnięci strachem i gniewem, a jedno pytanie jest na ustach wszystkich: Czy kryzys finansowy się skończył, czy też zmierzamy w kierunku gospodarczej katastrofy? End of the Road to film dokumentalny, który jest kroniką globalnego krachu finansowego.

End of the Road – How Money Became Worthless (2012)
Reżyseria: Tim Delmastro
Scenarzyści: Jason Spencer, Tim Delmastro
Gwiazdy: Adam Fergusson, G. Edward Griffin, Mike Maloney
Gatunek: Dokumentalny
Kraj: Australia
Język: Polski
Data premiery: 18 sierpnia 2012 (USA)
Znany również jako: Χρήμα χωρίς αξία
Miejsca kręcenia filmu: USA

Fabuła:

Wall Street jest okupowana. Europa wali się na siebie. Na całym świecie ludzie są ogarnięci strachem i gniewem, a na usta wszystkich ciśnie się jedno pytanie: Czy kryzys finansowy się skończył, czy też zmierzamy w kierunku gospodarczej katastrofy? Koniec drogi to film dokumentalny, który jest kroniką globalnego załamania finansowego. Film w zabawny i przystępny sposób opowiada o tym, jak doszło do tego, że świat znalazł się w takim stanie, począwszy od ziaren zasianych po II wojnie światowej, poprzez obecne problemy, z którymi borykamy się dzisiaj, aż po możliwą przyszłość, która może nas wszystkich czekać. Niektóre z najlepszych światowych umysłów ekonomicznych dzielą się ukrytą historią kryjącą się za niewłaściwym zarządzaniem światowymi finansami, dają wgląd w to, jak zła polityka i wadliwy system monetarny połączyły się w celu stworzenia katastrofy, a także dzielą się swoimi osobistymi radami na temat tego, jak przeciętny człowiek może najlepiej przygotować się do swojej finansowej przyszłości.

Recenzja:

„Niektórzy ludzie najwyraźniej napisali kilka negatywnych recenzji na temat tego dokumentu. Wspominają, że dokument jest o propagandzie „neokonserwatystów” i „handlarzy złotem”. Jest to kłamstwo, w dokumencie przeprowadzono wywiady z ludźmi, którzy rozumieją sytuację i wiele z tych osób przewidziało wydarzenia gospodarcze, ponieważ rozumieli ich przyczyny. Lewicowi propagandyści piszący te negatywne recenzje nie lubią tych faktów, ponieważ są one krytyczne wobec wielkiego rządu i centralnego planowania.

Dokument zawiera kilka wspaniałych informacji i jest bardzo polecany, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o prawdziwej gospodarce. 8/10″ Napisane przez dbb79 na IMDb.com

„To było interesujące. Waluta jest tak abstrakcyjna, a ten i ’08 wolny upadek ilustruje tylko jak zagmatwane stało się to. Nie jestem pewien, czy 'schemat ponzi’ jest najlepszą analogią dla globalnej sytuacji finansowej, w której się znajdujemy. Pojedynczy system inwestycyjny i światowe rynki regulowane lub kontrolowane przez rządy to zupełnie inne bestie. Każda recesja lub depresja przynosi inflację. Tylko czas pokaże, jak dużą. Sceptycznie podchodzę do twierdzenia, że złoto jest wciąż najprawdziwszym pieniądzem. Nie jestem ekspertem, ale wydaje się, że zbyt daleko od tego odeszliśmy. Zastanawiam się tylko, że CEO strony internetowej, która sprzedaje złoto, mówi o tym, że istnieje konflikt interesów i że mogą oni nadmuchiwać sprawy, by podnieść sprzedaż złota. Gdybym miał pieniądze do zaoszczędzenia, mógłbym rozważyć zakup złota na wszelki wypadek, dla dywersyfikacji. Ale jeśli masz sztabkę złota, a gospodarka całkowicie zbankrutuje, to nie sądzę, żeby ta sztabka wiele pomogła. Nie kupi się za nią jedzenia”. Napisany przez miko-526-390895 na IMDb.com

Also Known As (AKA)
(tytuł oryginalny) End of the Road: How Money Became Worthless
Grecja Χρήμα χωρίς αξία
UK Koniec drogi: Jak pieniądze stały się bezwartościowe

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here