wtorek, 28 listopada, 2023

Internetowa Telewizja Polonijna – Spółka Akcyjna / Norwegia – USA – Polska

Internetowa Telewizja Polonijna  jest kontynuacją i rozszerzeniem działalności Huberta Gorczycy – producenta filmów dokumentalnych  –  który w 2015 roku zapoczątkował w Oslo serię „Taste of Emigration” o Polakach mieszkających w Norwegii.

Szybko na listę jego filmowych bohaterów trafili Polacy mieszkający na Litwie, w Stanach Zjednoczonych, w Austrii, na Ukrainie i na całym świecie, przyłączając się do oddolnej budowy wspólnych mediów. Współzałożycielem telewizji jest Karol Dworniczak właściciel firmy „Solix Solskjerming, Its Dworniczak”, który postawił sobie za zadanie budowę internetowej platformy przeciwdziałającej cenzurze w sieci oraz konsolidującej środowiska biznesowe, dziennikarskie oraz patriotyczne i wolnościowe.

Przedsiębiorcy  – Nie ma biznesu bez mediów w globalnym świecie.

Telewizja daje przedsiębiorcy potężne narzędzie do funkcjonowania na globalnym rynku, którego podstawą jest przepływ informacji i komunikacja  Nie da się tworzyć polskich mediów za niepolskie pieniądze. Jednocześnie nie da się robić swojego biznesu bez własnych mediów.

Przedsiębiorcy muszą być kołem zamachowym polskiej gospodarki.

To przedsiębiorcy dają pracę milionom obywateli i oferują konsumentom dobra najwyższej jakości. Mimo licznych akcji i konferencji gospodarczych głos przedsiębiorców polonijnych nie jest słyszalny. Nie jest słyszalny głos polskich przedsiębiorców w kraju. Mamy albo obcy, ponadnarodowy kapitał albo oparte na partyjnej biurokracji, działające nieudolnie gospodarczo, rozkradane przez urzędników państwo. Brak własnych mediów powoduje, że wpływ polskich przedsiębiorców na ustawodawstwo, na obowiązujące prawo i codzienną rzeczywistość jest bardzo ograniczony. Tylko w telewizji będącej własnością przedsiębiorców może pojawić się wiele dobrych, innowacyjnych pomysłów na zmianę istniejącej rzeczywistości. Są jeszcze inne powody dla budowy Internetowej Telewizji Polonijnej Spółki Akcyjnej:

Cenzura

Żyjemy w czasach podwójnej cenzury. Z jednej strony monopoliści na rynku „social media” blokują treści i usuwają profile, z drugiej strony cenzura polityczna. Polacy za granicą nie zawsze wiedzą o tym, co się dzieje w Polsce i Polacy w Polsce nie zawsze wiedzą o tym, co się dzieje za granicą.

Polityka historyczna

Internetowa Telewizja Polonijna to skuteczne narzędzie prawdziwie polskiej polityki historycznej. Polacy mieszkający za granicą od zawsze podejmowali oddolne akcje, mające na celu ochronę dobrego imienia Polaków i Polski w świecie. W wielu kwestiach Polacy mieszkający za granicą są najlepszymi ambasadorami polskości i rzecznikami polskiego interesu w krajach osiedlenia, zastępując często bierne w niektórych obowiązkach władze państwowe. Tak było w przypadku legislacji ustawy S 447 przez parlament Stanów Zjednoczonych lub w przypadku obrony Pomnika Katyńskiego w New Jersey w 2018 roku.

Stop Act S 447

Nie da się bez własnych mediów walczyć z największym od 1939 roku zagrożeniem dla Polski, jakim jest ustawa amerykańska S 447. Ustawa S 447 nakłada na Polskę obowiązek spłaty organizacjom żydowskim kwoty w wysokości 330 mld dolarów, tj. ponad biliona polskich złotych. Jest to równowartość trzech rocznych polskich budżetów naszego państwa.  Realizacja roszczeń jest w toku. Odbywa się w formie niejawnych negocjacji i stopniowego przekazywania nieruchomości i gruntów będących własnością skarbu państwa.  Ten proceder jest ukrywany przed opinią publiczną. Internetowa Telewizja Polonijna o Ustawie S 447, o tej niespotykanej w historii świata zuchwałej grabieży, opartej o bandyckie prawo haraczu informuje od samego początku.

Polonijny program obchodów Stulecia Odzyskania Niepodległości

Nie da się bez własnych mediów obchodzić największych narodowych zwycięstw takich jak stulecie Traktatu Wersalskiego, który po 123 latach przywrócił Polskę na mapę Europy. Bez wysiłku Polonii, bez pracy Komitetu Narodowego Polskiego, bez Błękitnej Armii generała Hallera nie byłoby Polski. Traktat Wersalski przywracał Polskę do grona państw europejskich i w cyklu obchodów Stulecia Niepodległej to ta Rocznica, ten Dzień wydaje się najważniejszy.Państwo polskie przemilczało tę prawdziwą Rocznicę Powrotu Polski na mapę Europy. 28 czerwca 2019 roku na obchodach stulecia podpisania Traktatu Wersalskiego zabrakło przedstawicieli władzy państwowej.  Zabrakło publicznych mediów. Ta nieobecność i ta medialna cisza każe postawić pytanie o stan Niepodległości dzisiejszej Polski, o to, kto naprawdę nami rządzi…Internetowa Telewizja Polonijna zainicjowała polonijny program obchodów Stulecia Odzyskania Niepodległości.

Jubileusz Odbudowy Polski będzie trwał poprzez obchody:

  1. Stulecia Bitwy Warszawskiej,
  2. Stulecia Reformy Walutowej,
  3. Stulecia Budowy Gdyni,
  4. Stulecia uchwalenia Konstytucji Marcowej.

Ochrona życia

Nie da się bez własnych mediów walczyć skutecznie o ochronę ludzkiego życia od naturalnego poczęcia do naturalnej śmierci. Własne media są potrzebne, aby do Narodu dotarło proroctwo Sługi Bożej Wandy Malczewskiej, przesłanie Rozalii Celakówny o budowie w Polsce ustroju chrześcijańskiego, który wyzwala człowieka z politycznej i ekonomicznej niewoli i potem przed tą niewolą chroni. Tylko wprowadzona ustawą, najlepiej konstytucyjną, zwierzchnia Władza Chrystusa Króla gwarantuje zabezpieczenie godności każdego człowieka i jego podstawowych praw, wśród których prawo do życia od naturalnego poczęcia do naturalnej śmierci jest najważniejsze. Naród bez własnych mediów pozwala hybrydowemu okupantowi przemilczeć te wszystkie nasze narodowe zwycięstwa i sukcesy i inne ważne dla nas sprawy.

Zadania telewizji:

Przepływ informacji, komunikacja Polaków w świecie, edukacja, obrona dobrego imienia Polski, lobbing przedsiębiorców, promocja polskich produktów, rozwój polskiego i polonijnego biznesu – oto zadania dla Internetowej Telewizji Polonijnej!

Dotychczasowa działalność Internetowej Telewizji Polonijnej

Dziękujemy przedsiębiorcom, szczególnie tym z Norwegii, Stanów Zjednoczonych i z Ukrainy za to, że przez kilka ostatnich lat wspierali działalność Internetowej Telewizji Polonijnej. Jednocześnie chcielibyśmy zaapelować do przedsiębiorców tutaj w Polsce do tego, żeby zainwestowali we własne media. Pomyślcie! Zamiast wykupywać czas reklamowy w istniejących, działających mediach komercyjnych, możecie promować swoje usługi i produkty we własnych, niezależnych, suwerennych mediach – w Internetowej Telewizji Polonijnej.Powstanie i dotychczasowe funkcjonowanie Internetowej Telewizji Polonijnej było możliwe dzięki wsparciu finansowemu polonijnych przedsiębiorców, którzy oprócz otrzymania korzyści w postaci promocji własnej firmy, marki, logo czy też znaku towarowego  przyczynili się do szeroko rozumianego rozwoju społecznego – głównie lepszej organizacji i integracji Polonii w wymiarze globalnym oraz uzyskaniu wiary we własne możliwości. Połączenie wielu pomysłów i potencjałów, zaangażowanie wielu osób, firm i instytucji  stanowią gwarancję dla rozwoju Internetowej Telewizji Polonijnej Spółki Akcyjnej.

Patron

Patronem Internetowej Telewizji Polonijnej jest patron polskich przedsiębiorców – św. Maksymilian Maria Kolbe, którego pomocy przywołujemy. Internetowa Telewizja Polonijna w kwestii wartości i kultury jednoznacznie odwołuje się do chrześcijańskiego dziedzictwa naszego Narodu, które jest dziedzictwem polskich świętych. Polacy żyją dziełem św. Maksymiliana Kolbe. Korzenie Polaków tkwią w nauczaniu Wielkiego Prymasa Tysiąclecia Stefana Kardynała Wyszyńskiego, za które bł. ks. Jerzy Popiełuszko oddał życie. To na Polakach spoczywa obowiązek, aby realizować Testament św. Jana Pawła ll  i zanieść jego przesłanie o godności każdego człowieka w świat.

Powołanie Internetowej Telewizji Polonijnej Spółki Akcyjnej

Decyzja o powołaniu Internetowej Telewizji Polonijnej Spółki Akcyjnej została podjęta w Toruniu w 2019 roku na kwietniowym Forum Polonijnym przez Polaków z Norwegii, Ukrainy, Francji, Austrii, Australii, Belgii Kanady i USA. Powołanie Internetowej Telewizji Polonijnej Spółki Akcyjnej nie byłoby możliwe bez udziału i zaangażowania aktywnych Polaków mieszkających w różnych krajach, którym los Polski i Polaków nie jest obcy. (…) Na akcje spółki można się zapisać osobiście lub drogą mailową. Internetowa Telewizja Polonijna Spółka Akcyjna z siedzibą w Lublinie i studiem emisyjnym w Warszawie. Już wkrótce – zapraszamy.

Zapis na akcje spółki

Zapraszamy do zapisywania się na akcje spółki. Niech każdy włoży swoją cegiełkę na skalę swoich potrzeb i możliwości.  Nie będzie wolnej Polski bez wolnych mediów. Rola Polonii w budowaniu Wolności i dobrobytu Polski była zawsze duża. Zainwestuj we własne media!We własnym dobrze rozumianym interesie. W interesie Polonii i Polski

Zapraszamy!

[scb title=”Zapraszamy:” layout=”11″ parent_column_size=”” number=”12″ items_per_page=”6″ condition=”random” tags=”itvp.tv”][scb_filters][/scb_filters][/scb]

Stop Act HR 1226 i S 447

24 kwietnia 2018 r. Izba Reprezentantów w USA zatwierdziła jednogłośnie antypolską Ustawę S. 447. Mimo usilnych starań Polonii Amerykańskiej i jej niekwestionowanego lidera Edwarda Wojciecha Jeśmana, który zorganizował dwujęzyczną akcję Stop Act HR 1226, kongresmeni na Capitolu łamiąc obowiązującą procedurę doprowadzili do sytuacji, w której będziemy musieli zapłacić mafii przemysłu holocaustu 300 mld dolarów haraczu, jeśli prezydent Donald Trump ustawę podpisze. Milczenie w tej sprawie partii rządzącej PiS, jak również mediów reżimowych i komercyjnych jest wymowne. Internetowa Telewizja Polonijna od samego początku informowała opinię publiczną zarówno w Polsce jak i w Stanach Zjednoczonych o niebezpieczeństwie jakie płynie z procedowanych w USA ustaw. Hubert Gorczyca i Edward Wojciech Jeśman zrealizowali w Los Angeles i w Waszyngtonie kilkanaście filmów na ten temat. Teraz wszystko w rękach Donalda Trumpa, który przypomnijmy, wygrał wybory dzięki głosom Polaków. Czy wsłucha się w głos swoich polskich wyborców? Internetowa Telewizja Polonijna wzywa Polaków w Polsce i na świecie do podpisania petycji do prezydenta Stanów Zjednoczonych! Donalda Trumpa można jeszcze przekonać. iTVP będzie informować o przebiegu akcji na bieżąco.

Europa Christi

W 2018 roku Internetowa Telewizja Polonijna objęła swym patronatem medialnym Ruch Europa Christi, którego ambicją jest odbudowanie chrześcijańskiego myślenia o Europie. Inicjatywa powstała z inspiracji ks. infułata Ireneusza Skubisia, honorowego redaktora naczelnego Tygodnika Katolickiego „Niedziela”. Według prelegentów Kongresu Unia Europejska uwierzyła, że źródła chrześcijańskie europejskiej cywilizacji mogą być zastąpione przez “nowy humanizm”, oderwany od religii, który zagwarantuje trwały pokój. Jednak w ten sposób została zagubiona prawda historyczna o źródłach europejskiej cywilizacji, a także podstawy autentycznego humanizmu, którego właśnie ten kontynent był kolebką. Kolejny kongres Europa Christi odbędzie się na jesieni 2018 roku. Organizowania Ruchu Europa Christi w Norwegii podjęli się o. Gerard Filak, Jarosław Staśkiewicz i Bogdan Kulas.

Biznes

Internetowa Telewizja Polonijna korzysta ze wsparcia polskich przedsiębiorców, mających siedziby swoich firm zarówno w Polsce jak i za granicą. Ale Telewizja również służy promocji polskiego biznesu i eksportu. iTVP obejmuje swoim patronatem konferencje gospodarcze i spotkania biznesowe zarówno na terenie Polski jak i w innych krajach. Internetowa Telewizja Polonijna ma na celu zintegrowanie polskich środowisk w wymiarze globalnym. Aby to zrobić Polacy muszą się najpierw wzajemnie poznać i właśnie telewizja internetowa wydaję się do tego najlepszym narzędziem.

Kultura

Internetowa Telewizja Polonijna korzystając ze wsparcia polonijnego biznesu promuje polską kulturę na emigracji, zaś dzięki zaangażowaniu artystów możliwe jest organizowanie imprez o wymiarze społecznym.
Na przykład w Norwegii, choć Polacy są najliczniejszą mniejszością narodową, to na festiwalach kulturalnych, szczególnie muzycznych są najskromniej reprezentowani. Dlatego też aktywność polskich artystów w tym kraju zasługuje na nadzwyczajną uwagę.

Edukacja

Polska Macierz Szkolna to organizacja kulturalno-oświatowa założona na terenie Królestwa Polskiego w 1906 r. Celem organizacji było zakładanie i prowadzenie instytucji wychowawczo-oświatowych: szkół i uniwersytetów, seminariów nauczycielskich, czytelni, bibliotek, prowadzenie wykładów i pogadanek, przedstawień publicznych oraz przez wydawanie i rozpowszechniania książek. Po II Wojnie Światowej Polska Macierz Szkolna przetrwała tylko na emigracji. Dziś wokół niej organizuje się większość szkół sobotnich na całym świecie. W Internetowej Telewizji Polonijnej mieliśmy okazję zaprezentować szkoły sobotnie w Norwegii i USA.

Filmy dokumentalne

iTVP.tv w obliczu zaniku obecności filmów dokumentalnych w tradycyjnych stacjach telewizyjnych próbuje wrócić do popularnego przed laty gatunku dziennikarskiego. Bohaterowie filmów zwracający na siebie uwagę bądź to swoim talentem, pasją, zachowaniem, bądź innymi cechami mają wpływ na rozwój lokalnych społeczności, z których, nie tylko na emigracji, składa się społeczeństwo.
„A co na to organista?” to nowa seria dokumentalna na stronach iTVP.tv
Według spisu zamieszczonego na www.emigracja.chrystusowcy.pl na świecie jest 1619 parafii, w których jest odprawiana msza w języku polskim. Kościoły i sale przyparafialne na Emigracji to często jedyne miejsce, w których mogą spotkać się Polacy tworzący lokalną społeczność. Niemal w każdej polskiej parafii można spotkać polskiego organistę, który jest ważną osobą w organizowaniu życia polonijnego. Ze względu na szerokie kontakty organista posiada ogromną wiedzę środowiskową i jest czynnikiem integrującym. Na co dzień zazwyczajpracuje w innym zawodzie, gdyż granie na organach w kościele nie jest zbyt dochodowym zajęciem.
Inspiracją do powstania serialu jest postać Bogdana Strażyńskiego, który od blisko czterdziestu lat przebywa w Norwegii. W tym czasie ponad 8000 razy dał oprawę muzyczną w trakcie mszy świętych, dodajmy społecznie. Przez 20 lat wydawał papierowe pismo „Kronika”, które przed nastaniem ery internetu było w Norwegii jedynym źródłem informacji polonijnych.Bogdan Strażyński pełni od dawnarolę niekwestionowanego lidera polskiej społeczności katolickiej w Oslo i okolicy.