Pan Józef Kamycki nie żyje! Cześć jego pamięci! – taką informację zamieścił portal Neon24.pl To wielka strata dla ruchu reform monetarnych w naszym kraju. Niech odpoczywa w spokoju! Odszedł choć był nam jeszcze potrzebny. Cześć jego pamięci! To był wielki człowiek i gorący patriota polski. Inicjator Konfederacji na Rzecz Reform Ustrojowych. (..) Pozostaje nam dorobek jego myśli oraz …. wspomnienia – napisała Teresa Garland.

W ciągu kilku ostatnich miesięcy Pan Józef na łamach Internetowej Telewizji Polonijnej wygłosił kilka prelekcji online. Był w trakcie tworzenia redakcji zajmującej się tematyką pieniądza suwerennego. Pytanie, które najczęściej zadawał osobom niezwiązanym z tematem brzmiało: „Czy wiesz skąd się biorą pieniądze? Bo przecież nie z bankomatu”.

Józef Kamycki często w swych rozważaniach nawiązywał do myśli Jerzego Zdziechowskiego – ministra skarbu w latach 1925-1926, autora powieści „Czeki bez pokrycia”, zawierającej wiele krytycznych uwag względem rządów sanacji.

Kondolencje dla rodziny,  znajomych i przyjaciół składa redakcja Internetowej Telewizji Polonijnej. To wielka strata dla całego środowiska.

2 KOMENTARZE

  1. Prawdziwy przyjaciel to nie ten, kto osusza łzy twoje, Niczm jak Drapieżne lwy Tołstoje, ale ten, kto nie pozwala ci ich wylewać, innym zabrania się z Ciebie wyśmiewać E. F. Teixeira & Zeroo Cool..

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here